Usługi logistyczne dla sklepów internetowych

usługi logistyczne

Nasze zdobyte doświadczenie oraz technologia pozwala na oferowanie usług logistycznych na najwyższym poziomie

Usługi logistyczne dla sklepów internetowych to szereg czynności mających na celu usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Rozwój technologii oraz doświadczenie zdobywane latami sprawia, że jesteśmy jedną z najlepszych na rynku firm oferujących logistyczną obsługę zamówień. Cieszymy się renomą i pozytywnymi opiniami naszych dotychczasowych Zleceniodawców. Nasze zaangażowanie i ponad 20-letnie doświadczenie zostało zauważone również przez osoby z branży e-handlu. W 2021 roku z dumą dołączyliśmy do grona 12. najlepszych firm oferujących usługi logistyczne dla e-commerce w Polsce, znajdując swoje miejsce w rankingu dwutygodnika „Forbes”.

Co jest celem logistyki sklepów internetowych?

Istotnym elementem wpływającym na jakość obsługi sklepu internetowego jest odpowiednie przygotowanie wszystkich niezbędnych rozwiązań logistycznych. Należy przedstawić swoim Klientom działania skłaniające do dalszej współpracy i zachęcić do przeglądania kolejnych produktów z magazynu. Właściwa kompleksowa obsługa sklepów internetowych opiera się zatem w dużej mierze na tym, aby w jak najlepszym zakresie umożliwić przepływ zamawianych towarów, co jednocześnie nie będzie wiązało się ze zbyt wielkimi kosztami wynikającymi z tej właśnie wysyłki.
Jeśli skala działania sklepu online jest odpowiednio duża, może on sobie pozwolić na własny magazyn, ale w małym i średnim sklepie lepszym rozwiązaniem problemu logistycznego jest wybranie firmy oferującej fulfilment. Wynika to nie nie tylko z tego, że jest to działanie tańsze, ale skorzystanie z usług operatora magazynu stanowić będzie pewnik, że towary mają najlepsze warunki składowania. Rozwiązanie to przydatne jest niezależnie od działalności, którą się zajmujesz. Obecnie coraz częściej właściciele sklepów internetowych decydują się na pełną obsługę logistyczną przez fachowców.

Jakie znaczenie ma dobrze przemyślana logistyka e-commerce?

W branży e-commerce dobrze przemyślana logistyka sklepu internetowego znacząco przyczynia się do faktycznej dochodowości biznesu. Dzięki temu, że wysyłane artykuły docierają szybko i w stosunkowo niskiej cenie np. za przesyłkę, może pojawić się więcej zamówień. W efekcie spadać będą koszty prowadzenia takiej logistyki, a napływ konsumentów może wiązać się również z pojawieniem się wiernego Klienta. Wsparcie specjalistów od logistyki z firmy zewnętrznej może znacząco skrócić czas, którego będziesz potrzebować na dostarczanie towaru. Pamiętać należy o tym, że Klienci chętniej korzystają z usług firm, które szybko dostarczają towar – to z myślą o tym, że nikt w dzisiejszych czasach nie lubi czekać.

Co zrobimy za Ciebie?

Firmy zajmujące się nowoczesną logistyką dla e-commerce oferują zazwyczaj szereg różnych usług. My oferujemy obsługę zarówno przestrzeni magazynowej, jak i przyjmowanie zwrotów i reklamacji. Ma to na celu maksymalne polepszenie współpracy i wzmocnienie sprzedaży, która ma miejsce w sklepie. Zlecenie nam usługi logistycznej da Ci możliwość, aby zaoszczędzić czas, który normalnie poświęciłbyś na samodzielną realizację dostaw. Dlatego w celu zmaksymalizowania sposobów na szybkie dotarcie do Klienta warto rozejrzeć się na rynku logistyki e-commerce jak najszybciej po rozpoczęciu działalności.