WYSYŁKA ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH

Zamówienia internetowe w dobie tak szybkiego rozwoju branży e-commerce są zjawiskiem niezwykle popularnym. Działania sklepu internetowego związane z wysyłką towarów do klienta to istotny etap procesu realizacji zamówienia internetowego. Sprawne działanie sklepu internetowego w zakresie realizacji zamówienia to gwarancja satysfakcji klienta, a także możliwość zwiększenia konkurencyjności własnego sklepu internetowego na rynku e-commerce.

Popularność e-commerce

W dzisiejszych czasach coraz częściej decydujemy się na zakupy w e-sklepie. Korzystanie z tej możliwości składania zamówień jest wygodne i daje możliwość w krótkim czasie stać się posiadaczem zakupionych produktów. Dzięki sprawnemu działaniu sklepu internetowego nasze zamówienie może do nas dotrzeć nawet w ciągu tego samego dnia. W okresie tak znaczącej popularności e-commerce, sklepy online dokładają wszelkich starań, aby oferta produktów proponowanych dla klientów była możliwie jak najszersza i konkurencyjna w stosunku do innych sklepów internetowych.

Wzrost znaczenia zakupów online

Zamówienia składane w e sklepie zwiększają swoją popularność. Wielu z nas docenia możliwości, jakie dają nam zakupy dokonywane poprzez sklep internetowy.

Większość klientów do składania zamówień w sklepie internetowym zachęca nie tylko szeroki wybór produktów i niższe ceny, ale także wygoda związana z wyborem dostawy. W krótkim czasie możesz złożyć zamówienie i stać się posiadaczem zamówionej paczki bez konieczności wychodzenia z domu. Istotnym działaniem sklepu internetowego jest usprawnienie wielu działań, tak aby każdy klient został obsłużony sprawnie i z należytą starannościąa.

Obsługa zamówień w sklepie internetowym

Realizacja zamówienia złożonego przez klienta rozpoczyna się w momencie, gdy dokonana on płatności za wybrane produkty ze sklepu online. Mamy istotny wpływ na to, jak sprawnie przebiegnie obsługa realizacji zamówienia przez nasz sklep internetowy. To od tego zależy czy klient będzie zadowolony z obsługi i ponownie skorzysta z opcji zakupów produktów w sklepie.

Sklepy online w celu przyciągnięcia uwagi klienta kuszą ofertami promocyjnymi. Na stronach internetowych sklepów często znajdziesz komunikaty zawierające informacje: zapisz się do newslettera, a wysyłka gratis lub otrzymasz rabat na zakupy. Jest to ciekawe działanie i przekłada się na zainteresowanie ofertą sklepu.

Od sposobu płatności zależy szybkość wysyłki!

Istotnym aspektem dotyczącym sprawnej obsługi realizacji zamówienia jest forma dokonania płatności za zamówione produkty.

Wiele sklepów internetowych daje możliwość korzystania z automatycznej opcji płatności, która w krótkim czasie księguje wpłatę za paczkę na konto sprzedającego.

W przypadku wyboru przez klienta sposobu płatności za pobraniem, sprzedawca przygotowuje zamówienie do wysyłki niezwłocznie. Pieniądze za zamówione produkty klient przekazuje w momencie odbioru paczki.

Dopiero po otrzymaniu wpłaty sklep podejmuje kolejne działania związane z realizacją zamówienia, czyli skompletowanie i pakowanie zamówionych produktów, zabezpieczenie przesyłki i zamówienie kuriera w celu odbioru i dostarczenia paczek do klienta.

Pakowanie zamówienia internetowego

Istotnym działaniem mającym wpływ na obsługę realizacji zamówienia internetowego jest pakowanie zakupionych przez klienta towarów sklepu internetowego. Bardzo ważne jest odpowiednie pakowanie zamówień używając właściwych materiałów i opakowań oraz zadbanie, by zamówiony produkt był odpowiednio zabezpieczony na czas dostawy. Właściwe pakowanie przesyłki poprzez zwracanie uwagi na najdrobniejsze szczegóły przyczynia się do zadowolenia klienta i możliwości ponownego złożenia zamówień na nasze produkty. Sprawna obsługa związana z pakowaniem zamówionego produktu wpływa niewątpliwie na jakość realizacji zamówienia.

Po skompletowaniu zamówienia, przesyłka jest gotowa do wysyłki. Następuje odbiór paczek przez wybranego kuriera. Należy pamiętać, że czas odbioru paczki przez kuriera zależy od tego jak szybko przygotujemy zamówienie do wysyłki.

Wysyłka zamówienia internetowego

Wysyłka zamówienia internetowego to niezwykle ważny aspekt działalności sklepu internetowego. Mamy z tym do czynienia w momencie, gdy zamówienie zostało już skompletowane, zapakowane w jedną paczkę i przekazane do dostawy klientowi.

W czasie tak sprawnie działającego rynku e-commerce istotne jest, aby obsługa dostawy zamówionej paczki była dostosowana do potrzeb klienta. Wiele klientów składając zamówienie wybiera możliwość dostawy wybranego produktu prosto do domu. Są także klienci, którzy ze względu na aktywny tryb życia wolą, aby ich produkt został umieszczony w paczkomacie lub przekazany do odbioru na poczcie i odebrany w dowolnych godzinach. Mamy także możliwość osobistego odbioru zamówień w przypadku gdy sklep oferuje takie rozwiązanie.

Dla każdego sklepu internetowego nadążanie za ciągle zmieniającymi się potrzebami klientów jest bardzo ważne. Dlatego też sprzedawcy dają możliwość skorzystania swoim klientom z dowolnie wybranego wariantu dostawy zamówień.

Formy wysyłki zamówień internetowych

Spakowane zamówienie czeka na odbiór przez odpowiednich kurierów. Sklepy internetowe dają szeroki wybór sposobu dostawy zamówionych produktów. Klient sklepu internetowego ma do wyboru kilka rodzajów wysyłki różniących się ceną i czasem realizacji zamówień. Najczęściej są to firmy kurierskie, paczkomaty inpost oraz Poczta Polska.

Dostawa za pośrednictwem firmy kurierskiej

Kurier dostarcza przesyłkę na podany w zamówieniu adres. Dostawa kurierem odbywa się w sposób szybki i wygodny dla kupującego. Istotną informacją jest fakt, że jeśli zamówienie zostanie złożone odpowiednio wcześnie, jest szansa, że kurier dostarczy zamówienie jeszcze tego samego dnia.

Istotne są informacje związane z możliwościami, jakie oferują firmy kurierskie. W czasie tak rozwiniętej działalności e-commerce, pamiętaj, że zawsze możesz zmienić adres dostawy przesyłki lub zmienić czas doręczenia.

Dostawa do paczkomatu InPost

Paczkomaty inpost to system skrytek pocztowych służący do odbierania paczek. W przeciwieństwie do kuriera działającego tylko w dni robocze, paczkomat inpost funkcjonuje 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Jest to wygodna dostawa zamówienia, które możesz odebrać w dowolnych godzinach.

Przy składaniu zamówień wybierz najbliższy punkt odbioru. W momencie, gdy paczka zostanie umieszczona w wybranym paczkomacie inpost otrzymujemy wiadomość sms lub na adres e-mail z kodem odbioru i informacją, że przesyłka czeka na odbiór. Dostawa zamówień do paczkomatu inpost możliwa jest tylko przy wcześniejszej zapłacie. Należy pamiętać, że nieodebrana paczka w ciągu 48h wraca do nadawcy.

Dostawa za pomocą Poczty Polskiej

Jest to dostawa listu lub paczki, którą przekazuje listonosz lub kurier Poczty Polskiej. Jest to tania forma dostawy przesyłki i najczęściej wybierana przez zamawiających dla których czas dostawy jest mało istotny.

Składając zamówienie w sklepie możesz wybrać różne formy dostawy zamówień, a Ty jako klient sklepu wybierz tę formę dostawy, która będzie najwygodniejsza dla Ciebie.

Śledzenie przesyłki

Ważnym rozwiązaniem dającym zamawiającemu duży komfort jest możliwość śledzenia przesyłki na każdym etapie jej dostarczenia. Klient po otrzymaniu wiadomości sms lub na adres e-mail o nadaniu przesyłki może w łatwy sposób sprawdzić jej status i dowiedzieć się w jakich godzinach spodziewana jest dostawa. Wystarczy na stronie internetowej dostawcy wpisać numer przesyłki i już w ciągu chwili mamy informacje o naszym zamówieniu. Co istotne śledzenie przesyłki jest bezpłatne.

Koszty wysyłki

W związku z rozwojem e-commerce, sklepy internetowe starają się, aby koszty dotyczące realizacji zamówienia internetowego były jak najniższe. Dlatego też mamy tyle możliwości dostawy spośród których klient wybiera tą najkorzystniejszą pod względem cenowym.

Możliwość zwrotów produktów

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z możliwości zwrotu zamówionych produktów. W przypadku niezgodność towaru, uszkodzenia bądź niezadowolenia z produktu masz prawo zwrócić paczkę na adres sprzedawcy. Istnieje także możliwość zwrotu zamówień do paczkomatu inpost lub zamówienie kuriera do domu.

Zwracany produkt nie może posiadać śladów użytkowania. Masz także obowiązek przygotować produkty do odesłania poprzez odpowiednie ich zapakowanie w paczkę. Pamiętaj, że na stronie internetowej sklepu znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zwrotów.

Co istotne coraz więcej sklepów umożliwia darmowy zwrot towarów, co zachęca klientów do częstszych zakupów.

Czas realizacji zamówienia przez sklep internetowy

Wysyłka zamówień musi odbyć się w możliwie jak najkrótszym czasie. Najczęściej zamówienia składane w sklepach internetowych są realizowane w ciągu 1-2 dni roboczych. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość dostawy jeszcze tego samego dnia. Ważnymi czynnikami, które wpływają na czas realizacji zamówień jest moment dokonania zakupów przez klientów, godzina o której kurier przyjeżdża do magazynu po paczki, a także moment wydania towaru kurierowi do dostarczenia.

Krótki czas oczekiwania na dostawę zamówionego przez klienta produktu jest niezwykle istotny. Jeśli paczka trafi do klienta szybko, wpłynie to na pozytywną opinię na temat sklepu internetowego i zachęci do kolejnych zakupów.

Jak usprawnić proces realizacji zamówienia w sklepie internetowym?

Ważnym działaniem przyczyniającym się do usprawnienia obsługi związanej z realizacją zamówień i wysyłką towarów jest outsourcing. Jest to zlecenie firmie zewnętrznej całościowej obsługi logistycznej dotyczącej kompletacji zamówień, aż po pakowanie, magazynowanie i przygotowanie zamówień do dostarczenia klientom. Właśnie w takich działaniach firma FLEX LS jest najskuteczniejsza. Sklepy internetowe, które decydują się na takie rozwiązania mogą liczyć na niższe koszty związane z wysyłką zamówień, a także zyskanie czasu na działania promocyjne i marketingowe.

Nieocenione w sprawnym działaniu sklepu internetowego jest także wsparcie z zakresu integracji sklepu internetowego z firmami kurierskimi, dzięki którym sklepy otrzymują pomoc związaną z wysyłką zamówień, a także możliwość automatycznej wymiany danych dotyczących realizowanej dostawy. Ważnym działaniem usprawniającym proces realizacji zamówień są także integracje z serwisem księgowym, który daje możliwość automatycznego księgowania wpłat i bieżącej wymiany danych.

Rozwój sklepu internetowego tylko z FLEX LS!

Jesteśmy firmą, która posiada szerokie doświadczenie i wiedzę z zakresu mechanizmów usprawniających działania sklepu internetowego.

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie realizacji zamówień składanych drogą online.

Rozwijaj swój sklep internetowy razem z FLEX LS!