Outsourcing usług logistycznych — logistyka POSM

wsparcie sprzedaży POSM

Zapraszamy do zapoznania się z naszem zakresem usług

Usługi logistyki produktów wsparcia sprzedaży POSM

Oferujemy obsługę przedstawicieli handlowych, co za tym idzie logistyki produktów wsparcia sprzedaży, które mają duży wpływ na zwiększanie sprzedaży towarów naszych Klientów.
obsluga e commerce fulfilment flex ls

Zakres naszych usług

Udostępnianie systemu informatycznego dla przedstawicieli handlowych w celu składania zamówień

Integracja z systemem magazynowym klasy WMS co skraca czas realizacji zamówień

Przyjęcie materiałów reklamowych do magazynu

Kompletacja oraz pakowanie zamówień oraz wysyłka za pośrednictwem firm kurierskich

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zbudowanie silnej pozycji własnej marki i zadbanie o jej rozpoznawalność. W tym celu konieczne jest podejmowanie możliwie jak najszerszych działań marketingowych i stosowanie materiałów reklamowych wspierających sprzedaż produktów. Udzielamy istotnego wsparcia w tym zakresie. Oferujemy usługi związane z logistyką POSM i outsourcingiem usług logistycznych. Skrót POSM (z ang. point of sales materials) oznacza materiały wspierające sprzedaż. W środowisku firm oferujących usługi logistyczne bardzo często używa się także skrótu POS. Określeń tych używa się zamiennie. Skrót POSM w odróżnieniu od POS jest bardziej precyzyjnym określeniem materiałów reklamowych mających na celu komunikację z Klientem w danym punkcie. Promowanie własnej firmy poprzez stosowanie produktów reklamowych sprzyja rozwojowi i rozpoznawalności marki.

Rodzaje materiałów POS

Materiały POS to wszelkiego rodzaju nośniki reklamy BTL (z ang. below the line), reklamy stosowanej poza środkami masowego przekazu. Najczęściej umieszcza się je w miejscach, w których Klient robi zakupy lub w bliskiej odległości od takich miejsc. Stosowanie materiałów POS jest zależne od branży, w której prowadzi się działalność. Wśród najczęściej używanych materiałów POS można wyróżnić te zawierające promocje oraz logo Klientów. Główne rodzaje materiałów POS dostępnych na rynku to:

  • plakaty,
  • ulotki,
  • foldery,
  • tabliczki reklamowe,
  • stoiska do degustacji,
  • wyspy sprzedażowe,
  • gadżety z logo firmy: długopisy, smycze.

Korzystanie z materiałów reklamowych jest nieocenioną formą wsparcia, która zachęca Klienta do zakupu wystawianych produktów.

Logistyka Point of Sales Materials z FLEX LS

Zainwestuj w swój biznes i nawiąż współpracę z FLEX LS! Oferujemy szeroki zakres usług dotyczących logistyki produktów wspierających sprzedaż. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny i dbamy o zadowolenie Klienta. Każdy realizowany z nami projekt to gwarancja sukcesu.] Skąd pewność, że jesteśmy w stanie Ci pomóc?

Logistyka POSM np. w ramach outsourcingu usług logistycznych to szereg działań, w wyniku których materiały reklamowe zostają rozprowadzone do wielu różnych punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Niezależnie od rodzaju materiałów reklamowych istotnym działaniem jest ich właściwa logistyka. Powierzenie firmie zewnętrznej takich czynności jak przyjmowanie dostaw, magazynowanie, kompletacja, wysyłka towarów czy obsługa zwrotów zgodnie z zamówieniami złożonymi przez Klientów w znaczącym stopniu odciąża od pracy związanej z funkcjonowaniem sklepu. Wpływa w ten sposób na sprawność sprzedaży oraz skuteczność oferowanych usług.

Nasze zadania w ramach outsourcingu logistycznego

Jako operator logistyczny e-commerce (ang. Logistics Service Provider) jesteśmy niezwykle pomocni we wspieraniu sprzedaży produktów oferowanych przez Klienta. Doradzamy w zakresie optymalizacji procesów logistycznych, a także zajmujemy się takimi czynnościami jak magazynowanie, kompletacja zleceń czy doręczenie zamówień. Dzięki wsparciu Logistics Service Provider możesz być pewny, że reklamowanie Twoich usług zostanie przeprowadzone w sposób rzetelny i przyczyni się do wzmocnienia konkurencyjności i rozpoznawalności na rynku.

Proces zarządzania POSM

Istotnym działaniem, które wpływa na jakość świadczonych usług, jest odpowiedni proces zarządzania oferowanymi produktami. Powierzenie logistyki POSM doświadczonym specjalistom daje możliwość bieżącej kontroli procesów logistycznych oraz sprawnej realizacji ustalonych założeń sprzedażowych. Czynności z zakresu logistyki POSM muszą być odpowiednio skoordynowane, by promowanie towarów na danym terenie odniosło zamierzony skutek.

Umiejętne kierowanie systemami informatycznymi w outsourcingu

W celu skutecznego kierowania działaniami ważne jest wprowadzenie systemu informatycznego do zarządzania logistyką POSM. Dzięki takiemu działaniu można w łatwy sposób kontrolować dostępność materiałów reklamowych, ich magazynowanie, a także usprawnić proces dystrybucji towarów. Integracja systemu informatycznego z systemem magazynowym w znaczącym stopniu skraca czas realizacji zamówień. Zarządzanie materiałami reklamowymi jest nierozłącznym elementem wsparcia procesów sprzedaży.

Korzyści związane z logistyką POSM

Usługa logistyki POSM to działania, których celem jest wspieranie sprzedaży. Outsourcing usług logistycznych dla e-commerce to niewątpliwie wiele korzyści. Z pomocą w tym zakresie przychodzą firmy zapewniające usługi logistyki POSM, takie jak nasza.

 

Współpraca ze specjalistami

 

Możliwość korzystania z wiedzy wyspecjalizowanego zespołu jest nieocenioną korzyścią. Doradztwo w odpowiednim doborze materiałów i strategii promocyjnej stanowi dużą wartość. Dzięki wiedzy doświadczonych specjalistów minimalizujemy Twoje koszty, a sprzedaż produktów wzrasta.

 

Rozpoznawalność firmy to cecha, w której pomagamy

 

W dobie prężnie działających przedsiębiorstw branży e-commerce dbanie o rozpoznawalność własnej marki jest bardzo ważne. Poprzez promowanie Twoich działań różnymi ulotkami, banerami czy plakatami reklamowymi wzmacniamy pozycję firmy na rynku i przyczyniamy się do zwiększenia konkurencyjności działań.

Nasza firma oferuję też

Magazynowanie krótko oraz długo terminowe materiałów reklamowych

Konfekcjonowanie, przepakowywanie oraz insertowanie zestawów promocyjnych

Co – packing, etykietowanie towarów,

Zatowarowanie standów reklamowych produktami

magazynowanie dla sklepow ecommerce

mobilność

Udostępnianie systemu IT poprzez stronę www, na potrzeby bieżącej realizacji usługi

bądź na bierząco

Raportowanie on-line na każdym etapie procesu logistycznego

zwroty

Obsługa zwrotów po akcjach promocyjnych wraz z kontrolą jakości zwracanych towarów

profesjonalna obsługa

Doradztwo oraz odpowiedni dobór materiałów zabezpieczających wysyłane przesyłki