LOGISTYKA POSM

wsparcie sprzedaży POSM

Zapraszamy do zapoznania się z naszem zakresem usług

Kompleksowe usługi logistyki produktów wsparcia sprzedaży POSM

Oferujemy usługi obsługi przedstawicieli handlowych, co za tym idzie logistyki produktów wsparcia sprzedaży, które mają duży wpływ na zwiększanie sprzedaży towarów naszych klientów.

Zakres Naszych Usług

Udostępnianie systemu informatycznego dla przedstawicieli handlowych w celu składania zamówień

Integracja z systemem magazynowym klasy WMS co skraca czas realizacji zamówień

Przyjęcie materiałów reklamowych do magazynu

Kompletacja oraz pakowanie zamówień oraz wysyłka za pośrednictwem firm kurierskich

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zbudowanie silnej pozycji własnej marki i zadbanie o jej rozpoznawalność. W tym celu konieczne jest podejmowanie możliwie jak najszerszych działań marketingowych i stosowanie materiałów reklamowych wspierających sprzedaż naszych produktów.

Usługi związane z logistyką POSM oferowane przez firmy zewnętrzne udzielają szerokiego wsparcia w tym zakresie.

Czym jest POSM?

Skrót POSM (z ang. point of sales materials) oznacza materiały wspierające sprzedaż. W środowisku firm oferujących usługi logistyczne bardzo często używa się także skrótu POS. Określeń tych używa się zamiennie. Skrót POSM w odróżnieniu od POS jest bardziej precyzyjnym określeniem tego rodzaju materiałów.

Promowanie własnej firmy poprzez stosowanie produktów reklamowych sprzyja rozwojowi i rozpoznawalności własnej marki.

Materiały POS

Materiały POS to wszelkiego rodzaju nośniki reklamy BTL (z ang. below the line), reklamy stosowanej poza środkami masowego przekazu. Najczęściej umieszcza się je w miejscach, w których klient robi zakupy lub w bliskiej odległości od takich miejsc.

Rodzaje materiałów POS

Stosowanie materiałów POS jest zależne od branży w której działamy. Wśród najczęściej używanych materiałów POS możemy wyróżnić:

  • plakaty
  • ulotki
  • foldery
  • gadżety z logo firmy

Korzystanie z materiałów reklamowych jest nieocenioną formą wsparcia, która zachęca klienta do zakupu wystawianych produktów.

Logistyka Point of Sales Materials z FLES LS

 

Logistyka POSM to szereg działań w wyniku których materiały reklamowe zostają rozprowadzone do wielu różnych punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Niezależnie od rodzaju materiałów reklamowych istotnym działaniem jest ich właściwa logistyka. Powierzenie firmie zewnętrznej takich czynności jak magazynowanie, wysyłka towarów czy obsługa zwrotów po akcjach promocyjnych w znaczącym stopniu odciąża nasza pracę związaną z funkcjonowaniem sklepu.

Usługa logistyki POSM

Logistyka POSM to przyjmowanie dostaw, magazynowanie, kompletacja oraz wysyłka towarów zgodnie z zamówieniami złożonymi przez klientów na terenie całego kraju. Zlecenie tych działań firmie zewnętrznej znacząco wpływa na sprawność sprzedaży oraz skuteczność oferowanych usług.

Zadania Logistics Service Provider -a, czyli zadania FLEX LS

Logistics Service Provider jest niezwykle pomocny w zakresie wspierania sprzedaży produktów oferowanych przez klienta. Operator logistyczny doradza w zakresie optymalizacji procesów logistycznych, a także zajmuje się takimi czynnościami jak magazynowanie, kompletacja zleceń czy doręczenie zamówień. Dzięki wsparciu Logistics Service Provider możemy być pewni, że reklamowanie naszych usług zostanie przeprowadzone w sposób rzetelny i przyczyni się do wzmocnienia naszej konkurencyjności i rozpoznawalności na rynku.

Proces zarządzania POSM

Istotnym działaniem, który wpływa na jakość świadczonych usług jest odpowiedni proces zarządzania naszymi produktami. Powierzenie logistyki POSM doświadczonym specjalistom daje możliwość bieżącej kontroli procesów logistycznych oraz sprawnej realizacji ustalonych założeń sprzedażowych. Czynności z zakresu logistyki POSM muszą być odpowiednio skoordynowane, by promowanie towarów na danym terenie odniosło zamierzony skutek.

Umiejętne kierowanie systemami informatycznymi

W celu skutecznego kierowania naszymi działaniami ważne jest wprowadzenie systemu informatycznego do zarządzania logistyką POSM. Dzięki takiemu działaniu, możemy w łatwy sposób kontrolować dostępność materiałów reklamowych, ich magazynowanie, a także usprawnić proces dystrybucji towarów. Integracja systemu informatycznego z systemem magazynowym w znaczącym stopniu skraca czas realizacji zamówień.

Zarządzanie materiałami reklamowymi jest nierozłącznym elementem wsparcia procesów sprzedaży.

Korzyści związane z logistyką POSM

Usługa logistyki POSM to działania, których celem jest wspieranie sprzedaży. Outsourcing działań związanych z logistyką POSM to niewątpliwie wiele korzyści. Z pomocą w tym zakresie przychodzą firmy zapewniające usługi logistyki POSM.

Współpraca ze specjalistami

Możliwość korzystania z wiedzy wyspecjalizowanego zespołu jest nieocenioną korzyścią. Doradztwo w odpowiednim doborze materiałów i strategii promocyjnej stanowi dużą wartość. Dzięki wiedzy doświadczonych specjalistów minimalizujemy nasze koszty, a sprzedaż naszych produktów wzrasta.

Rozpoznawalność firmy to cecha, w której pomagamy

W dobie prężnie działających przedsiębiorstw branży e-commerce dbanie o rozpoznawalność własnej marki jest bardzo ważne.  Poprzez promowanie naszych działań różnymi ulotkami, banerami czy plakatami reklamowymi wzmacniamy pozycję własnej firmy na rynku i przyczyniamy się do zwiększenia konkurencyjności naszych działań.

Zainwestuj w swój biznes razem z FLEX LS!

Współpracuj razem z FLEX LS!

Oferujemy szeroki zakres usług z zakresu logistyki produktów wspierających sprzedaż.

Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny i dbamy o zadowolenie Klienta.

Każdy realizowany z nami projekt to gwarancja sukcesu.

Zapraszamy do kontaktu.

Co to jest POSM?

POSM z ang. Poinf of Sale Marketing to materiały reklamowe mające na celu komunikację z Klientem w danym punkcie. Najczęściej zawierają promocję oraz logo Klientów.

Jakie rodzaje materiałów POSM są dostępne?

Oto główne rodzaje materiałów POSM dostępnych na rynku:

  • długopisy
  • smycze z logo
  • stoiska do degustacji
  • tabliczki reklamowe
  • ulotki reklamowe
  • wyspy sprzedażowe

Nasza firma oferuję też

Magazynowanie krótko oraz długo terminowe materiałów reklamowych

Konfekcjonowanie, przepakowywanie oraz insertowanie zestawów promocyjnych

Co – packing, etykietowanie towarów,

Zatowarowanie standów reklamowych produktami

mobilność

Udostępnianie systemu IT poprzez stronę www, na potrzeby bieżącej realizacji usługi

bądź na bierząco

Raportowanie on-line na każdym etapie procesu logistycznego

zwroty

Obsługa zwrotów po akcjach promocyjnych wraz z kontrolą jakości zwracanych towarów

profesjonalna obsługa

Doradztwo oraz odpowiedni dobór materiałów zabezpieczających wysyłane przesyłki