Operator logistyczny e-commerce, Błonie k. Warszawy

Operator logistyczny

KOMPLESKOWE
Usługi Logistyczne

Operator logistyczny 3PL

Usprawnienie świadczonych usług logistycznych jest możliwe wtedy, gdy zajmuje się tym ekspert w tej dziedzinie. W związku z tym wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług tzw. operatorów logistycznych. Firma Flexible Logistics Services jest uznanym operatorem logistycznym e-commerce z siedzibą w Błoniu k. Warszawy. Zatrudnia doświadczonych menadżerów, praktyków rynku współpracujących z małymi firmami oraz największymi europejskimi korporacjami.

obsluga e commerce fulfilment flex ls

20 lat doświadczenia w branży logistycznej

Nasze ponad 20-letnie doświadczenie w logistyce w jednej z największych polskich korporacji świadczącej usługi logistyki materiałów wsparcia sprzedaży, zaowocowało stworzeniem nowatorskiej firmy Flexible Logistics Services. Poprzez wdrażanie projektów o budżetach od kilku do kilkunastu milionów złotych dla różnych, jednak zawsze wymagających Klientów, nauczyliśmy się rozumieć ich potrzeby i dostarczać rozwiązania szyte na miarę, idealnie dopasowane do ich modelu biznesowego. 

Jasny cel

Nadrzędnym celem działalności firmy Flexible Logistics Services jest spełnianie oczekiwań oraz wymagań obecnych, jak również przyszłych Klientów. Dbając o najwyższy standard świadczonych usług, już w 2015 roku zdecydowaliśmy się na wdrożenie i uzyskanie certyfikatu jakości Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. Każdy etap usług świadczonych dla naszych Klientów wykonywany jest zgodnie z normami ISO 9001:2015.
magazynowanie dla sklepow ecommerce

Czym jest logistyka?

W zakresie logistyki mieszczą się wszystkie rodzaje pracy, które opierają się o jak najlepszy przepływ ładunków. Dotyczy to zarówno surowców niezbędnych do produkcji, jak i dostaw gotowych produktów. Z usług tego rodzaju korzysta się wszędzie tam, gdzie w szczególności istotna jest sprawna obsługa Klienta.

Kim właściwie jest operator logistyczny?

W języku angielskim operator logistyczny określany jest jako Logistics Service Provider (LSP), Third Party Logistics (3PL) i Fourth Party Logistics (4PL). Co istotne, w środowisku logistycznym coraz powszechniej używa się skrótów LSP, 3PL, 4PL w określaniu zakresu działalności operatorów.] Mianem operatora określa się firmy, które świadczą usługi logistyczne na rzecz swoich Klientów. Są to więc operatorzy wszelkich czynności związanych ze świadczeniem dostaw różnego rodzaju towarów. Innymi słowy, mianem operatora nazywa się firmę zewnętrzną, której zostało powierzone zarządzanie stanami magazynowymi zleceniodawcy.

Co jeszcze kryje się w określeniu operator logistyczny?

Pod tym mianem jest ukryta firma, która nie oferuje jedynie pełnego zakresu usług z zakresu logistyki. Wykonuje również czynności obejmujące pokrewne usługi finansowe lub informacyjne dla firm. Co do zasady, głównym celem, dla którego firmy decydują się na wsparcie logistyczne, jest to, że operatorzy są niezwykle pomocni przy lepszej organizacji przepływu ładunków, a zatem pomagają m.in. przy sprawnym dostarczaniu zaopatrzenia do Klienta.

Najważniejsze zadanie operatora logistycznego

Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed operatorem logistycznym, jest podjęcie wszelkich możliwych kroków, aby maksymalnie ograniczyć luki czasowe. W tym przypadku logistyka opiera się o wszelkie czynności, która mają umożliwić jak najszybsze docieranie dostaw do miejsc zaopatrzenia, w tym na właściwy adres Klientów.

Jakie są szczegółowe obowiązki operatorów logistycznych?

Operator logistyczny w branży e-commerce ponosi odpowiedzialność za obsługę łańcuchów dostaw i zapewnia Klientom magazyny do przechowywania towaru. Odpowiedzialny jest także za sprawną realizację czynności magazynowych. Operator zajmuje się przyjmowaniem dostaw na magazyn i właściwym rozmieszczaniem materiałów na regałach. Realizuje także zadania dotyczące wysyłki lub przekazania towarów z magazynu do Klienta. Dla swojej firmy warto szukać operatora logistycznego, który ma szerokie doświadczenie i niezbędną wiedzę o tego typu działaniach. Dzięki temu wspólnie będzie można wdrażać nowoczesne rozwiązania logistyczne, które dają możliwość optymalizacji kosztów oraz czasu przy jednoczesnym zadowoleniu z rozwoju własnego biznesu i wzrostu sprzedaży.

Do zadań operatora należy:

  • doradztwo logistyczne,
  • organizacja zaopatrzenia,
  • organizacja dostaw do odpowiednich odbiorców,
  • świadczenie usług logistycznych dystrybucji tj. obrotu produktami gotowymi,
  • prowadzenie dokumentacji m.in. przygotowanie listów przewozowych,
  • rozliczanie kosztów spedycyjnych.

Zakres działań logistycznych to również czynności związane z analizowaniem przepływających informacji, realizacją zamówień, jak również skutecznym gospodarowaniem odpadami, wsparciem przy lokalizacji składów oraz zakładów produkcyjnych. Wiele firm uwzględnia również możliwość obsługi zwrotów zakupionych towarów.

3PL i 4PL party logistics

Istnieją dwa główne typy operatorów logistycznych. Pierwszym są operatorzy 3PL (jak nasza firma), co pochodzi od ang. 3rd Party Logistics. Taki operator świadczy standardowe usługi logistyczne, a zatem zajmuje się dystrybucją, magazynowaniem i przesyłaniem towarów na odpowiedni adres. Określenie operator 4PL pochodzi od 4th Party Logistics. Zatrudniana w tym wymiarze firma świadczy usługi nowej generacji. Opierają się one o bardziej zintegrowany system logistyczny. Operator 4PL pełni rolę integratora poszczególnych łańcuchów dostaw.

Jakie jeszcze podziały operatorów logistycznych funkcjonują?

Obecnie w Polsce mówi się głównie o operatorach 3PL oraz 4PL. Znaleźć jednak można inne ich typy od 1PL do 5PL. Przybliżmy cechy niektórych z modeli działalności usługodawców logistycznych:

  • 1PL – operatorzy ci zajmują się jednym typem usług wobec konkretnego Klienta. Zatem właściciel konkretnych zasobów wykonuje pracę we własnym zakresie.
  • 2PL – świadczy usługi wewnątrz firmy, łącząc ją jednocześnie z innymi ogniwami łańcucha dostaw.
  • 5PL – koncepcja jeszcze w pełni nie weszła na rynek logistyczny. Opiera się o uzupełnienie funkcji 4PL o reengineering i mapowanie łańcucha dostaw.

Najnowszymi modelami działalności firm logistycznych są modele 6-10PL, w których firmy zajmują się zarządzaniem łańcuchem dostaw opartym na sztucznej inteligencji oraz optymalizacji działań logistycznych z wykorzystaniem uczenia maszynowego.

Logistics service provider – jak znaleźć i dlaczego warto wybrać?

Niezwykle rozwinięte usługi operatorów logistycznych sprawiają, że znalezienie odpowiedniego operatora e-commerce nie stanowi większego problemu. Niezależnie od tego, czy będzie to firma o zasięgu międzynarodowym, czy też krajowym, stosowane są rozwiązania podobnego typu. Operator logistyczny jest zdecydowanie pożądanym wyborem dla wszystkich firm, którym zależy na sprawnym ograniczeniu kosztów związanych z przesyłem produktów i wyrobów. Współpraca z operatorem logistycznym może zapewnić zadowolenie Klientów, a zatem i większą szansę na to, że ponownie zdecydują się na Twoje usługi.

Współpracuj z operatorem logistycznym FLEX LS!

Zastanów się, czy to właśnie Ty nie chciałbyś skorzystać z profesjonalnego wsparcia przy tworzeniu logistyki własnego biznesu. Pamiętaj, że dzięki współpracy z wykwalifikowanym zespołem w łatwy sposób możesz zminimalizować koszty swojej działalności, zmaksymalizować wyniki sprzedaży, a także znaleźć jak najlepsze rozwiązania w logistyce funkcjonowania własnej firmy na rynku. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, pieniądze, a jednocześnie zwiększyć tempo rozwoju. Zapraszamy do współpracy. FLEX LS ma wieloletnie doświadczenie w logistyce. Jesteśmy firmą otwartą na Klientów, dbamy o realizację założonych celów, a nasze oferty dostosowane są do zapotrzebowania rynku oraz oczekiwań partnerów.

Doświadczony zespół

Projektowaliśmy, wdrażaliśmy i realizowaliśmy projekty logistyczno - informatyczne dla małych, średnich oraz dużych firm z różnych sektorów w tym farmaceutycznym, fmcg, kosmetycznym, czy też tytoniowym.

Przede wszystkim: zadowoleni Klienci

Opierając swoje założenia na długoletniej współpracy, wykonujemy nasze obowiązki na najwyższym możliwym poziomie, a to przynosi tylko jedno: zadowolonych Klientów.