LOGISTYKA KONTRAKTOWA

Logistyka kontraktowa

oferujemy profesjonalne usługi logistyki kontraktowej

Kompleksowe Usługi Logistyki Kontraktowej

Oferujemy usługi magazynowania towarów, oraz kompleksową obsługę logistyczną sektora B2B, które pozwalają zachować elastyczny system dystrybucji, dopasowany do modelu biznesowego naszych klientów.

Zakres Naszych Usług

Przeładunki samochodów (rozładunek/załadunek).

Rozładunki kontenerów włącznie z paletyzacją towarów.

Kompletacja zamówień.

Magazynowanie krótko oraz długo terminowe towarów.

Dystrybucja skompletowanych zamówień na podstawie umów z kurierami paczkowymi, paletowymi cało pojazdowych lub za pośrednictwem spedycji.

CZYM JEST LOGISTYKA KONTRAKTOWA?

Logistyka kontraktowa to szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej. Mamy z nią do czynienia w sytuacji, gdy dany przedsiębiorca zatrudnia firmę zewnętrzną do zarządzania swoimi zasobami magazynowymi. Usługi z zakresu logistyki kontraktowej świadczą wyspecjalizowane firmy posiadające własne hale magazynowe, odpowiednie maszyny i pojazdy, a także systemy informatyczne przeznaczone do sprawnego zarządzania czynnościami magazynowymi.

DLA KOGO ODPOWIEDNIA JEST LOGISTYKA KONTRAKTOWA?

Usługa ta skierowana jest do segmentu klientów B2B. Odbiorcami tych usług są z reguły większe markety, sklepy, czy hurtownie. Logistyka kontraktowa jest świetnym rozwiązaniem dla prężnie działających przedsiębiorstw, ale także dla firm, które dopiero co wchodzą na rynek.

W przypadku firm rozpoczynających swoją działalność jest to dobre rozwiązanie dające możliwość uniknięcia wysokich kosztów związanych z koniecznością zatrudniania profesjonalnej kadry pracowniczej, budowy większego magazynu czy zakupu niezbędnych narzędzi.

W zakresie działalności już sprawnie funkcjonujących przedsiębiorstw, logistyka kontraktowa daje także wiele korzyści. Firma, która chce poszerzyć zakres swoich usług, pozyskać nowego klienta czy poszerzyć swoją działalność o dodatkowe zadania, dzięki zleceniu firmie zewnętrznej usługi magazynowania produktów, zyskuje czas i gwarancję odpowiedzialnego zarządzania własnymi produktami przez wyspecjalizowany zespół.

Logistyka kontraktowa jest zatem wartościowym rozwiązaniem dla każdego, kto w ramach swojej działalności zajmuje się magazynowaniem i wysyłką towarów.

ZAKRES OPERACJI PROWADZONYCH NA POWIERZCHNI MAGAZYNOWEJ

Logistyka kontraktowa to usługa, która polega na przekazywaniu wielu czynności magazynowych firmie zewnętrznej w ramach zawartej współpracy. Do operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej możemy zaliczyć: magazynowanie towarów, kompletowanie zamówień, zarządzenie zapasami magazynu, transport i przeładunek produktów, planowanie łańcuchów dostaw, a także obsługa klientów w zakresie zwrotów i reklamacji.

Profesjonalna logistyka kontaktowa z FLEX LS

Profesjonalna usługa logistyczna to także sprawnie funkcjonujący system informatyczny przeznaczony do jak najlepszego zarządzania powierzchnią magazynową. System ten usprawnia pracę poprzez przesyłanie takich danych jak poziom dostępności towaru, miejsce, gdzie znajdują się produkty czy wysyłanie informacji o zamówieniu do osób, które zajmują się pakowaniem przesyłki. Dzięki temu magazyn w oparciu o szereg danych w szybki sposób kompletuje całe zamówienie.

Co istotne nowoczesne magazyny dają także możliwość integracji systemu sklepowego z systemem zarządzania magazynem, tak, by dane o dostępności danego produktu były aktualizowane na bieżąco.

CHARAKTER USŁUG LOGISTYCZNYCH

Logistyka kontraktowa przyczynia się do usprawnienia funkcjonowania każdego biznesu. Do działań związanych z logistyką kontraktową zaliczamy magazynowanie towarów zarówno krótko, jak i długoterminowe. To również kompleksowa usługa związana m.in z kompletowaniem zamówień. Zakres oferowanych usług obejmuje także przeładunki samochodów, zarówno załadunek jak i rozładunek.

Oferowane usługi to także dystrybucje przygotowanych zamówień na podstawie umów z kurierami lub za pośrednictwem spedycji. Co istotne, firma oferująca usługi logistyczne w związku z szerokim zakresem swoich działań zawiera korzystniejsze umowy z firmami kurierskimi, co z kolei przyczynia się także do minimalizacji naszych kosztów związanych z transportem.

Warto wziąć pod uwagę oferowane przez firmy usługi spedycyjne. Utrzymanie własnej floty i infrastruktury jest dużym wyzwaniem finansowym i to zarówno w obszarze bieżącego funkcjonowania, jak i konieczności zatrudniania nowych pracowników. Korzystanie z tego rodzaju wsparcia to duża oszczędność.

ZADANIA OPERATORA LOGISTYCZNEGO

Logistyka kontraktowa obejmuje szereg różnych zadań. Firma zewnętrzna, której powierzone zostało zarządzanie stanami magazynowymi klienta określana jest mianem operatora logistycznego.

W języku angielskim operator logistyczny określany jest jako Logistics Service Provider (LSP), Third Party Logistics (3PL) i Fourth Party Logistics (4PL). Co istotne w środowisku logistycznym coraz powszechniej używa się skrótów LSP, 3PL, 4PL w określaniu zakresu działalności operatorów.

Operator logistyczny ponosi odpowiedzialność za obsługę łańcuchów dostaw i zapewnia klientom magazyny do przechowywania ich towaru. Odpowiedzialny jest także za sprawną realizację czynności magazynowych. Operator zajmuje się przyjmowaniem dostaw na magazyn i właściwym rozmieszczaniem materiałów na regałach. Realizuje także czynności dotyczące wysyłki lub przekazania towarów z magazynu do klienta.

Kompletowanie zamówień na bieżąco przy stałej współpracy

W przypadku kompletowania przesyłek, to po stronie firmy, której zleciliśmy magazynowanie naszych produktów w ramach zawartej współpracy należą takie działania jak: odszukanie towarów na regałach magazynu, właściwe spakowanie i zabezpieczenie na czas transportu, odpowiednie oznakowanie przesyłki etykietą transportową, przeładunek, przekazanie zamówienia przewoźnikowi, a także transport i dystrybucja.

Operator logistyczny posiada szerokie doświadczenie i niezbędną wiedzę w tego typu czynnościach. Dlatego też warto szukać i wdrażać w swojej firmie nowoczesne rozwiązania logistyczne, które dają nam możliwość optymalizacji kosztów i czasu przy jednoczesnym zadowoleniu z rozwoju własnego biznesu i wzroście sprzedaży.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z LOGISTYKI KONTRAKTOWEJ

Do jednych z najważniejszych zalet wynikających z rozwiązań logistycznych jest oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki działaniu wykwalifikowanego zespołu, my jako firma zyskujemy czas na działania marketingowe i promocyjne.

Nie ponosimy kosztów związanych z prowadzeniem i utrzymaniem własnego magazynu, nie musimy zatrudniać pracowników. Nasze produkty znajdują się w odpowiednio przygotowanych magazynach. Mamy pewność, że są właściwie składowane i przechowywane, a także odpowiednio zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Mamy gwarancję, że znajdują się pod opieką specjalistów, którzy dbają o bezpieczne składowanie, pakowanie i wysyłkę do naszych klientów.

Profesjonalna firma logistyczna to gwarancja współpracy z wykwalifikowanym zespołem posiadającym szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu logistyki, co przekłada się na rzetelność wykonywanej pracy i satysfakcję klienta.

Ten rodzaj logistyki w dużej mierze przyczynia się do wzmocnienia pozycji naszego biznesu na rynku. Poprzez korzystanie z pomocy firm zewnętrznych oferujących usługi logistyczne, przedsiębiorca w łatwy sposób może maksymalizować swoje zyski i minimalizować koszty przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości oferowanych usług.

PRZYSZŁOŚĆ LOGISTYKI KONTRAKTOWEJ

Logistyka kontraktowa staje się coraz bardziej popularna. Wiąże się to z dynamicznym rozwojem nowych technologii oraz ciągłym rozszerzaniem działalności branży e-commerce.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne w dzisiejszych czasach jest odpowiedzialne zarządzanie własną firmą, dbanie o klientów i ciągły rozwój biznesu oparty o dodatkowe rozwiązania logistyczne. Dzięki firmom, które w swojej ofercie zapewniają rozwiązania związane z logistyką kontraktową, możemy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Poprzez współpracę z wykwalifikowanym zespołem w szybki sposób możemy podnieść konkurencyjność własnej działalności.

PODEJMUJ NOWE WYZWANIA RAZEM Z FLEX LS!

Już dziś zacznij poszerzać zakres swojej działalności o szereg dodatkowych usług dzięki wsparciu naszej firmy FLEX LS. Odpowiednio przygotowane powierzchnie magazynowe, jaki i szeroki obszar obsługi transportowej naszej firmy pozwalają na sprawną logistykę kontraktową. Każdy realizowany z nami projekt zapewnia osiągnięcie założonego celu.

Zapraszamy do kontaktu.

Oferujemy Też Usługi

Udostępnianie systemu IT poprzez stronę www, na potrzeby bieżącej realizacji usługi.

Raportowanie on-line na każdym etapie procesu logistycznego.

Obsługa zwrotów oraz reklamacji.

Etykietowanie towarów

Doradztwo oraz odpowiedni dobór materiałów zabezpieczających wysyłane przesyłki.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, wykorzystując zaawansowane technologie, dlatego mamy niewymierną przewagę nad konkurencją.