LOGISTYKA KONTRAKTOWA

Logistyka kontraktowa

oferujemy profesjonalne usługi logistyki kontraktowej

Oferujemy usługi logistyki kontraktowej oraz kompleksową obsługę sektora B2B, które pozwalają zachować elastyczny system dystrybucji, dopasowany do modelu biznesowego naszych Klientów.
obsluga e commerce fulfilment flex ls

Zakres naszych usług:

Przeładunki samochodów (rozładunek/załadunek).

Rozładunki kontenerów włącznie z paletyzacją towarów.

Kompletacja zamówień.

Magazynowanie krótko oraz długo terminowe towarów.

Dystrybucja skompletowanych zamówień na podstawie umów z kurierami paczkowymi, paletowymi cało pojazdowych lub za pośrednictwem spedycji.

Czym jest logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa to szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej. Mamy z nią do czynienia w sytuacji, gdy dany przedsiębiorca zatrudnia firmę zewnętrzną do zarządzania swoimi zasobami magazynowymi. Usługi z zakresu logistyki kontraktowej świadczą wyspecjalizowane firmy mające własne hale magazynowe, odpowiednie maszyny i pojazdy, a także systemy informatyczne przeznaczone do sprawnego zarządzania czynnościami magazynowymi.

Dla kogo jest odpowiednia logistyka kontraktowa?

Usługa skierowana jest do segmentu klientów B2B. Odbiorcami naszych usług są z reguły większe markety, sklepy, czy hurtownie. Logistyka kontraktowa jest świetnym rozwiązaniem dla prężnie działających przedsiębiorstw, ale także dla firm, które dopiero co wchodzą na rynek. W przypadku firm rozpoczynających swoją działalność jest to dobre rozwiązanie dające możliwość uniknięcia wysokich kosztów związanych z koniecznością zatrudniania profesjonalnej kadry pracowniczej, budowy większego magazynu czy zakupu niezbędnych narzędzi.

W zakresie działalności już sprawnie funkcjonujących przedsiębiorstw logistyka kontraktowa także daje wiele korzyści. Firma, która chce poszerzyć zakres swoich usług, pozyskać nowego Klienta czy rozbudować swoją działalność o dodatkowe zadania, dzięki zleceniu nam usługi magazynowania produktów, zyskuje czas i gwarancję odpowiedzialnego zarządzania własnymi produktami przez wyspecjalizowany zespół. Logistyka kontraktowa jest zatem wartościowym wsparciem dla każdego, kto w ramach swojej działalności zajmuje się magazynowaniem i obsługą paczek w sklepie internetowym.

W zakresie działalności już sprawnie funkcjonujących przedsiębiorstw, logistyka kontraktowa daje także wiele korzyści. Firma, która chce poszerzyć zakres swoich usług, pozyskać nowego klienta czy poszerzyć swoją działalność o dodatkowe zadania, dzięki zleceniu firmie zewnętrznej usługi magazynowania produktów, zyskuje czas i gwarancję odpowiedzialnego zarządzania własnymi produktami przez wyspecjalizowany zespół.

Logistyka kontraktowa jest zatem wartościowym rozwiązaniem dla każdego, kto w ramach swojej działalności zajmuje się magazynowaniem i wysyłką towarów.

Zakres operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej

Logistyka kontraktowa to usługa, która polega na przekazywaniu wielu czynności magazynowych firmie zewnętrznej w ramach zawartej współpracy. Do operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej możemy zaliczyć: magazynowanie towarów, kompletowanie zamówień, zarządzenie zapasami magazynu, transport i przeładunek produktów, planowanie łańcuchów dostaw, a także obsługę Klientów w zakresie zwrotów i reklamacji.

Profesjonalna logistyka kontaktowa z FLEX LS

Profesjonalna usługa logistyczna to także sprawnie funkcjonujący system informatyczny przeznaczony do jak najlepszego zarządzania powierzchnią magazynową. System ten usprawnia pracę poprzez przesyłanie takich danych jak poziom dostępności towaru, miejsce, gdzie znajdują się produkty czy wysyłanie informacji o zamówieniu do osób, które zajmują się pakowaniem przesyłki e-commerce. Dzięki temu magazyn w oparciu o szereg danych w szybki sposób kompletuje całe zamówienie. Co istotne nowoczesne magazyny dają także możliwość integracji systemu sklepowego z systemem zarządzania magazynem, tak, by dane o dostępności danego produktu były aktualizowane na bieżąco.

Co istotne nowoczesne magazyny dają także możliwość integracji systemu sklepowego z systemem zarządzania magazynem, tak, by dane o dostępności danego produktu były aktualizowane na bieżąco.

Charakter usług logistycznych

Logistyka kontraktowa przyczynia się do usprawnienia funkcjonowania każdego biznesu. Do działań związanych z logistyką kontraktową zaliczamy magazynowanie towarów zarówno krótko, jak i długoterminowe. To również kompleksowa usługa związana m.in z kompletowaniem zamówień. Zakres oferowanych usług obejmuje także przeładunki samochodów, zarówno załadunek jak i rozładunek.

Oferowane usługi to także dystrybucje przygotowanych zamówień na podstawie umów z kurierami lub za pośrednictwem spedycji. Co istotne, firma oferująca usługi logistyczne w związku z szerokim zakresem swoich działań zawiera korzystniejsze umowy z firmami kurierskimi, co z kolei przyczynia się także do minimalizacji Twoich kosztów związanych z transportem.

Warto wziąć pod uwagę oferowane przez firmy usługi spedycyjne. Utrzymanie własnej floty i infrastruktury jest dużym wyzwaniem finansowym i to zarówno w obszarze bieżącego funkcjonowania, jak i konieczności zatrudniania nowych pracowników. Korzystanie z tego rodzaju wsparcia to duża oszczędność.

Zamówienia realizowane na bieżąco przy stałej współpracy

W przypadku realizowania zamówień to po naszej stronie w ramach zawartej współpracy leżą takie działania jak: odszukanie towarów na regałach magazynu, właściwe spakowanie i zabezpieczenie na czas transportu, odpowiednie oznakowanie przesyłki etykietą transportową, przeładunek, przekazanie zamówienia przewoźnikowi, a także transport i dystrybucja.

Korzyści wynikające z logistyki kontraktowej

Do jednych z najważniejszych zalet wynikających z rozwiązań logistycznych jest oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki działaniu wykwalifikowanego zespołu zyskujesz czas na działania marketingowe i promocyjne. Nie ponosisz kosztów związanych z prowadzeniem i utrzymaniem własnego magazynu, nie musisz zatrudniać pracowników. Twoje produkty znajdują się w odpowiednio przygotowanych magazynach. Masz pewność, że są właściwie składowane i przechowywane, a także odpowiednio zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Masz gwarancję, że znajdują się pod opieką specjalistów, którzy dbają o bezpieczne składowanie, pakowanie i wysyłkę do Twoich Klientów.

Profesjonalna firma logistyczna to gwarancja współpracy z wykwalifikowanym zespołem posiadającym szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu logistyki, co przekłada się na rzetelność wykonywanej pracy i satysfakcję Klienta. Ten rodzaj logistyki w dużej mierze przyczyni się do wzmocnienia pozycji Twojego biznesu na rynku. Poprzez korzystanie z pomocy naszej firmy oferującej usługi logistyczne, Ty jako przedsiębiorca w łatwy sposób możesz maksymalizować swoje zyski i minimalizować koszty przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości oferowanych usług.

Przyszłość logistyki kontraktowej

Logistyka kontraktowa staje się coraz bardziej popularna. Wiąże się to z dynamicznym rozwojem nowych technologii oraz ciągłym rozszerzaniem działalności branży e-commerce. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne w dzisiejszych czasach jest odpowiedzialne zarządzanie własną firmą, dbanie o Klientów i ciągły rozwój biznesu oparty o dodatkowe rozwiązania logistyczne. Dzięki firmom, które w swojej ofercie zapewniają działania związane z logistyką kontraktową, można z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Poprzez współpracę z wykwalifikowanym zespołem w szybki sposób podnosi się konkurencyjność własnej działalności.

Podejmuj nowe wyzwania razem z FLEX LS!

Już dziś zacznij poszerzać zakres swojej działalności o szereg dodatkowych usług dzięki wsparciu FLEX LS. Odpowiednio przygotowane powierzchnie magazynowe oraz szeroki obszar obsługi transportowej naszej firmy pozwalają na sprawną logistykę kontraktową. Każdy realizowany z nami projekt zapewnia osiągnięcie założonego celu. Zapraszamy do kontaktu.

W ofercie również:

Udostępnianie systemu IT poprzez stronę www, na potrzeby bieżącej realizacji usługi.

Raportowanie on-line na każdym etapie procesu logistycznego.

Obsługa zwrotów oraz reklamacji.

Etykietowanie towarów

Doradztwo oraz odpowiedni dobór materiałów zabezpieczających wysyłane przesyłki.

magazynowanie dla sklepow ecommerce

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, wykorzystując zaawansowane technologie, dlatego mamy niewymierną przewagę nad konkurencją.