CO PACKING LOGISTYKA

Co Packing Logistyka

Usługi pakowania, przepakowywania oraz tworzenia zestawów

Co to jest Copacking?

Co packing to pojęcie, które odnosi się do usług związanych z pakowaniem, przepakowywaniem i wymianą opakowań. Najczęśniej efekty widoczne są w okresie świątecznym, kiedy to możemy zobaczyć komplety słodyczy lub innych artykułów.

obsluga e commerce fulfilment flex ls

Usługi Copacking-u to podstawa w XXI wieku

Firmy, które w swojej ofercie posiadają usługi z zakresu co packingu, nie ograniczają się tylko do usług takich jak pakowanie czy przepakowywanie produktu. Bardzo często zakres ich działań logistycznych obejmuje także takie zadania jak tworzenie zestawów promocyjnych, etykietowanie, foliowanie, konfekcjonowanie czy dołączenie do towarów materiałów reklamowych.

Na rynku działają także firmy, które w ramach swojej oferty proponują klientom projektowanie opakowań promocyjnych dbając przy tym o proces logistyki z tym związany.

Kto korzysta z usług co-packing-u?

Z usług co-packing-u najczęściej korzystają firmy, których działalność polega na sprzedaży internetowej. Dzięki zleceniu firmie zewnętrznej takich czynności jak przepakowywanie produktów do nowych opakowań, foliowanie czy etykietowanie doprowadzamy do minimalizacji naszych kosztów, ponieważ nie musimy zatrudniać nowych pracowników i szkolić ich w tym zakresie.

Coraz częściej z tego rodzaju usług korzystają także przedsiębiorstwa, które chcą docenić wspólną wieloletnią współpracę z klientem. Stworzenie koszy podarunkowych, czy przygotowanie małych firmowych upominków przyczynia się do wzmocnienia relacji i zachęca do dalszej wspólnej pracy.

Co packing sprawdza się także w przypadku firm, które wykonują konfekcjonowanie okazjonalnych paczek, np. przy okazji świąt. Jeżeli szukałeś rozwiązania zagadki to właśnie takie firmy jak FLEX LS wykonują takie rzeczy.

magazynowanie dla sklepow ecommerce

Wielu z nas wyrabia sobie opinię na podstawie tego co widzi, dlatego też sposób zapakowania produktów, które mają trafić do klientów jest tak ważny. Z pomocą w tym zakresie przychodzą firmy logistyczne, które w ramach swoich działań oferują rozwiązania zapewniające atrakcyjne zapakowanie towarów i stworzenie nietypowych produktów finalnych.

Wzrost pozycji branży e-commerce

Sprzedaż internetowa w dzisiejszych czasach zyskuje na popularności. Niewątpliwie rozwój branży e-commerce powoduje wzrost znaczenia procesów logistycznych, szczególnie takich jak przepakowywanie produktów czy konfekcjonowanie. Dlatego też tak ważne jest dbanie o każdego klienta i ciągłe poszerzanie swoich kompetencji o dodatkowe usługi. Klient odpowiednio obsłużony docenia zaangażowanie sprzedawcy, co w konsekwencji zachęca go kolejnych zakupów.

Optymalizacja procesów logistycznych

Procesy logistyczne w branży e-commerce dzięki pomocy profesjonalnego zespołu można w łatwy sposób zoptymalizować, zyskując tym samym wiele czasu na działania marketingowe i promocyjne.

Znaczenie copackingu w szeroko pojętym łańcuchu dostaw

Usługi co packingu w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Wiele firm zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ciągłe śledzenie potrzeb klientów i wprowadzanie jak najkorzystniejszych rozwiązań logistycznych w swojej firmie.

Wzmocnienie wizerunku własnej marki

Co packing jest usługą, która daje możliwość stworzenia ciekawych i atrakcyjnych zestawów z produktami promującymi własną firmę. Działania tego typu w znaczącym stopniu poprawiają wizerunek firmy, zwiększają jej rozpoznawalność, a także przyczyniają się do wzmocnienia znaczenia własnej marki na rynku.

Zwiększenie konkurencyjności usług

Korzystanie ze wsparcia specjalistów w obszarze co packingu przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności produktu i atrakcyjności oferowanych zestawów promocyjnych.

Co-packing jest zatem doskonałym narzędziem przyczyniającym się do zwiększenia sprzedaży naszych towarów, zminimalizowania ponoszonych kosztów, jaki i zdobycia nowych klientów.

Konfekcjonowanie

Konfekcjonowanie jest ważnym elementem procesu sprzedaży. Jest to przygotowanie towaru do wysyłki i sprzedaży, podczas gdy co packing to szereg czynności do których zaliczamy właśnie konfekcjonowanie.

Konfekcjonowanie w odróżnieniu od usług co packingu jest ostatnim etapem pakowania produktu i decyduje o ostatecznym wyglądzie towaru.

Pakowanie zestawów promocyjnych

Co packing jest usługą, która ma na celu zwiększyć atrakcyjność naszych produktów, a także stworzyć ciekawe zestawy promocyjne.

Sposoby pakowania towarów

Reagowanie na potrzeby rynku i Klientów. W zależności od tego z jakimi rodzajami produktów mamy do czynienia zależy sposób logistyki ich pakowania. Do każdego zlecenia należy podejść w sposób indywidualny, ponieważ są procesy, które wymagają użycia specjalnych maszyn, ale są i takie zadania, które muszą zostać wykonane odręcznie.

Przygotowywanie opakowań zbiorczych

Usługi związane z przygotowywaniem opakowań zbiorczych są ważnym aspektem całej logistyki i usług związanych z pakowaniem produktów.

Opakowania zbiorcze to połączenie jednostkowych produktów, które wcześniej przeszły np. konfekcjonowanie, w jeden duży zestaw. Ich wykonanie obejmuje również szereg procesów takich jak przygotowanie do transportu, foliowanie, metkowanie.

Korzyści zwiazane z usługą co packingu

Co packing jest usługą dzięki której zyskujemy wiele korzyści. Przede wszystkim daje możliwość zwiększenia sprzedaży naszego towaru oraz pozyskania nowych klientów.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Nie musimy zatrudniać nowych pracowników logistycznych. Zlecając usługi co packingu firmie zewnętrznej mamy gwarancję, że proces pakowania naszego towaru zostanie wykonany z należytą starannością.

Brak problemów logistycznych

Logistyka związaną z zakupem odpowiednich maszyn i narzędzi czy poszukiwaniem powierzchni magazynowej do przechowywania produktów spoczywa w rękach specjalistów.

Tworzenie bliskich relacji z klientami

Podejmowanie takich działań jak obdarowywanie klienta firmowymi upominkami czy produktami promocyjnymi sprawia, że współpraca staje się coraz bardziej owocna.

Co packing jako jeden z najlepszych sposobów na zdobycie klienta

Korzystanie z szerokiego zakresu rozwiązań logistycznych w tym przede wszystkim z usługi co packing sprawia, że w łatwy sposób możemy pozyskać nowych klientów.

Produkty, które są zapakowane w sposób wyjątkowy, z zadbaniem o najdrobniejsze detale, sprawia, że klient odczuwa satysfakcję z jakości obsługi, co w rezultacie przekłada się na dalszą współpracę.

Co packing tylko z FLEX LS!

Nie zwlekaj! Już teraz razem z FLEX LS zacznij poszerzać zakres i jakość swoich usług. Jesteśmy otwarci na współpracę. Zapewniamy profesjonalną obsługę związaną z logistyką co packing i stawiamy na ciągły rozwój.

Zapraszamy do kontaktu!

Decydując się na współpracę z nami zyskujesz

Kontrole wydatków

Redukcję kosztów stałych nawet do 60%. Kontrolę kosztów związanych z prowadzeniem magazynu (koszty personelu, powierzchni magazynowej). Płacisz tylko za fizycznie zajęte miejsce w magazynie i fizycznie spakowane zamówienia dopiero po wykonanej pracy i do tego raz w miesiącu.

Lepsza efektywność

Rezygnację zajęć magazynowo - wysyłkowych na rzecz promocyjno-handlowych. Potencjał realizacji nielimitowanych ilości zamówień. Realizację zamówień w dniu złożenia.

nowoczesne technologie

Dostęp do nowoczesnych technologii oraz wiedzy eksperckiej utalentowanych pracowników.

Mobilność

Dostęp do systemu IT poprzez stronę www, oraz informację o postępie bieżącej realizacji usługi on-line. Dostęp do raportu stanów magazynowych on-line.