Kompleksowa obsługa sklepów internetowych

Jednym z kroków, które należy podjąć w celu poprawy prosperowania biznesu, jest wejście na rynek sklepów internetowych. To właśnie dzięki kompleksowej obsłudze sklepu internetowego możliwy jest rozwój firmy na rynku i lepsze dotarcie usługi do Klienta przebywającego w internecie. Prawidłowa obsługa sklepów internetowych opiera się o szereg działań, które umożliwią sprawniejsze odpowiadanie na potrzeby Klientów i sprzedaż produktów, które dotychczas były dostępne jedynie w sklepie stacjonarnym. Warto jednak wiedzieć, że coraz więcej sklepów internetowych działa już bez posiadania fizycznie działającej placówki. Sięgnięcie do sprzedaży internetowej umożliwia m.in. zmniejszenie kosztów, zwłaszcza wtedy, gdy obsługa dotyczy sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą towarów i realizacją zamówień bezpośrednio z zewnętrznych hal produkcyjnych.

Pomoc dla początkujących i wieloletnich właścicieli sklepów

Jeśli Twój sklep internetowy jest mały i dopiero się rozwija, zatrudniasz zazwyczaj kilka osób, które są odpowiedzialne za obsługę Klientów i wszystkie działania, które mają na celu poprawę jakości usług świadczonych na rynku przez firmę. W przypadku większych sklepów internetowych każdy z pracowników odpowiada za ściśle wyspecjalizowaną dziedzinę. W tym przypadku osoba zajmująca się „wszystkim” nie byłaby dostatecznie skuteczna, a największą efektywność zapewniają ci, którzy doskonale wyspecjalizowali się w swojej dziedzinie i skupiają się właśnie na niej. Dzięki temu specjalista od kontaktu z Klientem nie będzie musiał martwić się o wdrażanie nowych reklam czy też lepsze pozycjonowanie sklepu w sieci.

Specjaliści e-commerce

Rozwinięcie firmy i zaistnienie Twojego biznesu w branży będzie szybsze za sprawą korzystania z usług profesjonalistów. W przypadku e-commerce ważne jest to, aby była to osoba zajmująca się bezpośrednio obsługą Klienta i realizacją zamówień. Wzmocnienie rozwoju Twojego biznesu wymagać będzie również zatrudnienia osoby zajmującej się reklamą. Wzrost kosztów związanych z kampanią reklamową zostanie wynagrodzony dzięki wzrostowi ruchu na stronie i większej sprzedaży oferowanych produktów. Warto również znaleźć osobę świadczącą profesjonalne usługi pozycjonowania, aby tym samym poprawić wyniki w wyszukiwarkach np. w Google.

Jakie cechy są potrzebne sprzedaży produktów e-commerce?

Obsługa Klientów e-commerce wymaga posiadania lekkiego pióra oraz szeregu kompetencji miękkich. To właśnie dzięki nim usprawniony będzie kontakt z Klientem, a pozytywne wrażenie wywarte w trakcie takiej obsługi zwiększy szansę na zyskanie stałych odbiorców. Jeśli pracownik ma już jakieś doświadczenie (np. z racji świadczenia usługi w podobnej branży), obsługa potencjalnych nabywców zyska na jakości. Równie ważna jest chęć uczenia się nowych rzeczy. Branża e-commerce należy do grona tych, które podlegają niezwykle dynamicznym zmianom. Właśnie dlatego ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za usługi logistyczne dla e-commerce były otwarte na wszelkie zmiany i nowe rozwiązania, których wprowadzenie pomoże w lepszej współpracy z różnymi działami sklepu.

Wyróżnij się na tle konkurencji

Jednym z najważniejszych zadań, jakie przed nami stoją, jest kompleksowa obsługa sklepów internetowych. To właśnie dzięki niej możliwe jest zadbanie o podjęcie odpowiednich działań SEO, stworzenie przyciągającej uwagę reklamy i zbudowanie świadomej marki. Przemyślane działania i rozdzielenie kosztów marketingowych na poszczególne elementy obsługi sklepu internetowego zapewnia najkorzystniejsze prosperowanie na tle konkurencji.

Dlaczego warto tworzyć sklepy internetowe?

Tworzenie sklepów internetowych znacząco zwiększa sprzedaż produktów, pozwala na rozbudowanie bazy usługobiorców oraz umożliwia lepsze zaznaczenie swojej pozycji. Co więcej, Klienci zaoszczędzą czas, jeśli zostaną przekonani do wysokiej jakości i szybkiej obsługi oferowanej przez Twój sklep. W związku z tym zalecany jest kontakt z profesjonalnymi agencjami zajmującymi się kompleksową obsługą magazynową sklepów internetowych.

Nawiązanie kontaktu z agencją e-commerce

Jeśli chcesz nawiązać kontakt z agencją zajmującą się obsługą sklepów internetowych, powinieneś skorzystać z formularza, który zazwyczaj dostępny jest na stronie internetowej. W naszym przypadku jest to ankieta lub formularz kontaktowy. Poprosimy Cię o podanie podstawowych danych (m.in. e-mail), informacji o tym, czym jesteś zainteresowany, a także zaznaczenie opcji „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych”. Pozwala to nam na skontaktowanie się z Tobą i stwarza możliwość szybszego wejścia do współpracy.

Realizacja zamówień i obsługi istniejącego sklepu

Jeśli zdecydowałeś się na samodzielne założenie sklepu internetowego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w późniejszym czasie sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Wraz z rozwojem sklepu ważne staje się zadbanie o sprawne i szybkie docieranie do nabywców Twoich towarów. Zatrudnieni u nas profesjonaliści łatwo zdecydują, jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć zasięgi i możliwości sprzedażowe Twojego sklepu.

Jak wygląda właściwa obsługa sklepu internetowego?

Obsługa klienta jest generatorem działania każdego przedsiębiorstwa. Przemyślana i dobrze zorganizowana obsługa to kluczowy czynnik zdobycia dużej liczby konsumentów. Na poziom obsługi wpływają przede wszystkim sfera transportu, zapasów, składu, prognozowania popytu czy zamówień zaopatrzeniowych. Znaczącą rolę odgrywają także systemy informacyjne stosowane w firmie. Zadowolenie Klientów rośnie wraz ze skutecznym zaspokajaniem ich potrzeb. Oceniając zdolność systemu logistycznego firmy do zaspokajania wymagań Klientów, należy wziąć pod uwagę terminowość, niezawodność, odpowiednią informację i wygodę. Każdy system obsługi Klienta powinien dzielić się na trzy grupy elementów:
 • przedtransakcyjne,
 • transakcyjne,
 • potransakcyjne.
Poziom obsługi klienta ma bezpośredni wpływ zarówno na przychody, jak i koszty. Jeśli jest wysoki, wiąże się to z wyższymi kosztami. Jednak z drugiej strony wysoki poziom obsługi generuje zwiększanie się sprzedaży, a co za tym idzie wzrost zysków przedsiębiorstwa. Dlatego ważnym zadaniem okazuje się znalezienie odpowiednich proporcji pomiędzy kosztami przedsiębiorstwa, czyli jego nakładami a efektami, jakie przynosi poziom obsługi Klienta. Często niełatwo jest zdiagnozować reakcję Klientów na oferowany poziom obsługi, dlatego ustalenie go na optymalnym poziomie okazuje się dużym wyzwaniem. Efektywna i racjonalna obsługa sklepu internetowego powinna wykazywać następujące cechy:
 • właściwie kompletować zamówienia,
 • zabezpieczać towar znajdujący się w przesyłkach,
 • wysyłać zamówienia do ustalonej godziny,
 • dbać o estetykę podczas procesu pakowania.

Jak wybrać firmę logistyczną do obsługi sklepu?

Wybór firmy do obsługi sklepu internetowego nie jest łatwy, aczkolwiek zalecane jest sprawdzić następujące elementy:
 • bieżących Klientów,
 • liczbę pracowników,
 • rozpoznawalność firmy,
 • lokalizację,
 • wygląd budynku,
 • rodzaj stosowanej technologii do składowania.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Inne Posty

fotografia produktowa

Wykonywanie zdjęć produktowych

Ecommerce to niewątpliwie wygodny i coraz częściej wybierany sposób zakupów. Minusem tej formy jest natomiast brak możliwości zobaczenia produktu na żywo. To właśnie główne powody,

fulfilment e commerce logistyka sklepow internetowych

Sklepy internetowe obsługa

Skutecznym sposobem na osiągnięcie sukcesu przy sprzedaży produktów online jest zadbanie o to, aby obsługa sklepów internetowych spoczywała w rękach profesjonalistów. Dzięki temu będziemy mieli

fulfilment e commerce logistyka sklepow internetowych

Konfekcjonowanie kosmetyków

Konfekcjonowanie kosmetyków to działanie specyficzna forma usługi, która związana jest z pakowaniem i przygotowywaniem towarów, a dokładniej kosmetyków. Kto zajmuje się konfekcjonowaniem kosmetyków? Procesem dostosowania

fulfilment e commerce logistyka sklepow internetowych

Magazynowanie Warszawa

Często zdarza się, że w naszym domu bądź biurze zaczyna brakować przestrzeni na składowanie rzeczy, których nie używamy. Problem ten pojawia się również w trakcie