Usługi logistyczne dla sklepów internetowych

ROZWÓJ USŁUG LOGISTYCZNYCH W INTERNECIE

Usługi logistyczne dla sklepów internetowych są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Jeszcze kilka lat temu nikt z nas nie przypuszczał w jaki sposób nowe technologie logistyki oparte o szereg różnych procesów mogą usprawnić funkcjonowanie nie tylko konkretnych sklepów, ale także poprawić jakość obsługi potencjalnych klientów.

Szeroko rozumiana logistyka oraz zapewnienie powierzchni magazynu gdzie przechowywany jest towar, to wielkie ułatwienie dla firm działających w branży e-commerce. Szczególnie tych mniejszych lub stawiających pierwsze kroki.

Rozwój branży usług logistycznych powoduje, że zauważamy zalety związane z dokonywaniem zakupów online. Stają się one łatwiejsze, a koszty dostaw dla klientów są minimalizowane. Ponadto klient odpowiednio obsłużony przez profesjonalną grupę pracowników docenia zaangażowanie przedsiębiorcy, co w rezultacie zachęca go do dalszej współpracy i śledzenia usług konkretnej firmy.

KOMPETENCJE LOGISTYCZNE E-COMMERCE

Doświadczenie firm nabierane wraz upływem lat funkcjonowania sprawia, że przedsiębiorcy branży e-commerce zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o klienta i udoskonalanie swoich kompetencji poprzez wprowadzanie różnego rodzaju procesów sprzedaży w swojej firmie.

Usługi logistyczne dla sklepów internetowych sprawiają, że to, co jeszcze jakiś czas temu wydawało nam się zbyt skomplikowane, obecnie dzięki wsparciu zewnętrznych firm i ich pomocy, w dużej mierze odciąża firmy e-commerce od działalności logistycznej związanej z takimi zadaniami jak: przyjęcie dostawy do magazynu, udostępnianie powierzchni magazynowej, magazynowanie towarów, pakowania zamówień czy wysyłki produktów i obsługę zwrotów.

POJĘCIE FULFILLMENTU

Fulfillment polega właśnie na oddelegowaniu zadań logistycznych z którymi styka się sklep. Fulfillment jest usługą, która dotyczy obsługi klientów przez firmę zewnętrzną, której to zlecamy. Trzeba zaznaczyć, że takie rozwiązanie, to same zalety. Dzięki temu możemy zapomnieć o takich czynnościach jak kompletowanie, pakowanie i wysyłka zamówień. Dana firma magazynuje nasz towar, a potem w ramach zawartej z nami współpracy pakuje i wysyła go do zamawiającego. Zajmuje się logistyką dotyczącą dostaw zakupionych towarów, a także zwrotami i reklamacjami. Fulfillment to model, który wzbudza największe zainteresowanie w zakresie obsługi logistycznej.

Logistyka sklepu internetowego to złożony proces, dlatego też fulfillment jest tak trafnym rozwiązaniem przyczyniającym się do usprawnienia działalności sklepów internetowych stawiających pierwsze kroki w sprzedaży online.

OBSŁUGA LOGISTYCZNA SKLEPU INTERNETOWEGO

Usługi z zakresu logistyki dla sklepów internetowych to szereg czynności mających na celu usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Rozwój technologii oraz doświadczenie zdobywane latami sprawia, że na rynku mamy szereg firm oferujących obsługę logistyczną zamówień.

Istotnym elementem wpływającym na jakość obsługi klienta jest odpowiednie przygotowanie wszystkich niezbędnych rozwiązań logistycznych. Należy przedstawić swoim klientom działania skłaniające do dalszej współpracy i zachęcić do przeglądania kolejnych różnego rodzaju ofert produktów z naszego magazynu.

OFERTA SKLEPU INTERNETOWEGO

Koniecznym jest zadbanie o jak najbardziej przejrzysty wygląd stron internetowych tak, by zachęcić klientów do dalszych zakupów w swoim sklepie. Ważne, aby zastosować jak najlepsze rozwiązania, gdzie dla każdego klienta widoczna będzie: dostępność towarów, ilości magazynowe, cena, koszty i sposób dostawy, a także zdjęcia pokazujące stan i wygląd danego produktu ze sklepu internetowego.

Firmy zewnętrzne w swojej ofercie posiadają szeroki zakres usług logistycznych. Do jednych z najważniejszych zadań należy kompleksowa obsługa zamówień online, na które składa się wiele czynników.

MAGAZYNOWANIE TOWARU

Po przyjęciu towaru do magazynu ważne jest jego odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Firmy, które zapewniają usługi z zakresu logistyki zobowiązane są zadbać o odpowiednie składowanie towaru. Ważne jest jego właściwe przechowywanie poprzez umieszczenie na odpowiednio zabezpieczonych paletach, półkach czy wieszakach magazynu. Co istotne ważne jest także zapewnienie możliwie jak najlepszej powierzchni magazynowej, dostosowanej do wymogów sklepu internetowego, który dostarczył towar na magazyn.

PAKOWANIE ZAMÓWIEŃ

Logistyka obsługi zakupów online, to także pakowanie zamówień. Wielu z nas wyrabia sobie opinię na podstawie tego, co widzimy. Dlatego tak ważne jest w jakim opakowaniu dane zamówienie zostanie dostarczone do klientów. Oprócz sprawnej realizacji zamówienia, bardzo istotny jest szereg dodatkowych czynników, takich jak sposób pakowania produktów, odpowiednie zabezpieczenie przed wysyłką czy chociażby dodatkowy upominek do zamówienia online. Przedsiębiorca, który ceni sobie opinię klientów zrobi wszystko, by poprzez taką wydawałoby się drobnostkę jak zapakowanie zamówienia, przekonać do ponownych zamówień w swoim sklepie.

Do zapewnienia pełnej realizacji zamówienia, ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie towaru przed wysyłką. W zależności od rodzaju przesyłki, bardzo istotne jest zadbanie, by wysyłane produkty były chronione na czas dostawy poprzez m.in. kartony, tuby czy materiały wypełniające. Magazyn musi być przygotowany na spakowanie każdego zamówienia.

WYSYŁKA ZAMÓWIEŃ DO KLIENTA

Istotną czynnością związaną z usługami logistycznymi jest także wysyłka zamówienia do klienta. Odbywa się to najczęściej za pośrednictwem kuriera, poczty polskiej lub paczkomatów. To klient składający zamówienie sam podejmuje decyzje o sposobie dostarczenia przesyłki w formie najwygodniejszej dla niego samego.

OBSŁUGA ZWROTÓW

Sprawna obsługa zwrotów dokonywanych drogą online przyczynia się do tego, że pomimo oddania zakupionego produktu, klient wcale nie zniechęca się do dalszych zakupów w sklepie. Zadbanie przez firmę o odpowiednią obsługę zwrotów poprzez zlecenie tej czynności firmie, która w swojej ofercie świadczy usługę zwrotów, sprawia, że towar zostaje szybko odebrany od klienta nie powodując tym zakłóceń w bieżącym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

ZAKRES USŁUG E-COMMERCE

Każdy z nas coraz częściej decyduje się na transakcje online. E-commerce to nic innego jak proces zawierania transakcji handlowych za pomocą Internetu. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Usługi e-commerce dają mnóstwo korzyści. Jedną z najważniejszych jest ich szeroki zasięg. Prowadząc sklep internetowy nie jesteśmy ograniczeni w ramach swojej działalności tylko do konkretnego terenu, a wręcz przeciwnie. Własne towary możesz sprzedawać na cały świat. Możesz także dostosowywać się do aktualnych potrzeb i trendów na rynku poprzez realizację działań marketingowych.

Co ważne model e-commerce daje także możliwość minimalizowania kosztów związanych z prowadzoną działalnością. Logistyka funkcjonowania sklepu internetowego, to o wiele mniejsze koszty niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Dzięki temu możemy realizować wiele ciekawych pomysłów.

E-commerce to model działalności, który daje możliwość bieżącego zaopatrywania magazynu. Nawet jeśli danego produktu nie mamy w sprzedaży, zawsze istnieje możliwość, aby rozszerzyć asortyment dla zwiększenia konkurencyjności.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z FULFILLMENTU

Korzystanie z usług logistycznych to niewątpliwie duże ułatwienie w czasach, kiedy zakupy internetowe stają się tak powszechne. Możliwość wykorzystywania wsparcia firm zewnętrznych oferujących obsługę logistyczną dla sklepów internetowych, to bezsprzecznie same zalety. W ramach korzystania z profesjonalnych usług logistycznych jedną z najistotniejszych zalet jest minimalizowanie kosztów. Nie musimy ponosić wydatków związanych z wynagrodzeniami dla pracowników magazynu czy logistyką przechowywania towarów w określonych halach. W związku z tym koszty są minimalizowane. Poprzez przekazanie firmie zewnętrznej konkretnych zadań, my oszczędzamy czas, który poświęcilibyśmy na pakowanie i wysyłkę paczek. Dzięki temu możemy bardziej skupić się na promowaniu własnego biznesu i realizować kolejne oferty sprzedaży bez generowania dodatkowych kosztów dla naszego sklepu internetowego.

BEZPIECZEŃSTWO ZWIĄZANE Z MAGAZYNOWANIEM PRODUKTÓW

Firmy, które oferują usługi logistyczne muszą zagwarantować, że towar który został im powierzony nie zostanie zagubiony, a samo magazynowanie produktów jest w pełni bezpieczne.

Istnieją rozwiązania, w ramach których możesz kontrolować warunki w jakich składowane są produkty np. monitoring z odczytem kamer na żywo.

Ponadto firmy oferujące usługi logistyczne dla sklepów internetowych wyposażone są w specjalnie skonstruowane maszyny i wózki. Umożliwiają one sprawne przemieszczanie się i precyzyjne rozkładanie produktów w magazynie przez pracowników.

KIEDY SKORZYSTAĆ Z POMOCY FIRM OFERUJĄCYCH USŁUGI FULFILLMENTU?

Firmy oferujące usługi fulfillmentu są idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych jak i średnich sklepów internetowych. Usługi logistyczne zapewniają wsparcie dla sklepów, które np. nie posiadają własnego magazynu, ich magazyn jest zbyt mały lub nie zatrudniają wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Pomoc firm oferujących usługi logistyczne jest także przydatna w przypadku, gdy ilość zamówień przewyższa możliwości danego sklepu internetowego. Przykładowo brakuje czasu na takie czynności jak pakowanie paczek i ich wysyłka. Odpowiednio przemyślana logistyka naszej działalności zapewnia także korzyści w postaci rozwoju własnego biznesu. Mamy czas na wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i bieżące śledzenie potrzeb rynkowych.

Warto pamiętać, że w przypadku chęci podniesienia konkurencyjności swojego sklepu online możesz zwrócić się do firm oferujących usługę fulfillment. Pamiętaj, że dbanie o ciągłe poszerzanie zakresu własnej działalności przyczynia się do zachowania mocnej pozycji na rynku. Pozwala także realizować cele zmierzające do jak najlepszego wypromowania własnego biznesu.

WSPÓŁPRACUJ Z OPERATOREM LOGISTYCZNYM FLEX LS!

Zastanów się czy to właśnie Ty nie chciałbyś skorzystać z profesjonalnego wsparcia przy tworzeniu logistyki własnego biznesu. Pamiętaj, że dzięki współpracy z wykwalifikowanym zespołem w łatwy sposób możesz zminimalizować koszty swojego biznesu, zmaksymalizować wyniki sprzedaży, a także znaleźć jak najlepsze rozwiązania w logistyce funkcjonowania własnej firmy na rynku. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, pieniądze, a jednocześnie zwiększyć tempo rozwoju.

Zapraszamy do współpracy. Nasza firma FLEX LS posiada wieloletnie doświadczenie w logistyce. Jesteśmy firmą otwartą na Klientów, dbamy o realizację założonych celów, a nasze oferty dostosowane są do zapotrzebowania rynku oraz oczekiwań partnerów.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Inne Posty

Wykonywanie zdjęć produktowych

Ecommerce to niewątpliwie wygodny i coraz częściej wybierany sposób zakupów. Minusem tej formy jest natomiast brak możliwości zobaczenia produktu na żywo. To właśnie główne powody,

Sklepy internetowe obsługa

Skutecznym sposobem na osiągnięcie sukcesu przy sprzedaży produktów online jest zadbanie o to, aby obsługa sklepów internetowych spoczywała w rękach profesjonalistów. Dzięki temu będziemy mieli

Konfekcjonowanie kosmetyków

Konfekcjonowanie kosmetyków to działanie specyficzna forma usługi, która związana jest z pakowaniem i przygotowywaniem towarów, a dokładniej kosmetyków. Kto zajmuje się konfekcjonowaniem kosmetyków? Procesem dostosowania

Magazynowanie Warszawa

Często zdarza się, że w naszym domu bądź biurze zaczyna brakować przestrzeni na składowanie rzeczy, których nie używamy. Problem ten pojawia się również w trakcie