Obsługa magazynowa sklepów internetowych

Jednym z najważniejszych aspektów e-commerce jest obsługa magazynowa sklepów internetowych. Właściwe magazynowanie towarów i przygotowanie odpowiedniej parceli do obsługi coraz to większej liczby zamówień jest kluczem do rozwoju sklepu.

Z czego składa się kompleksowa obsługa sklepów internetowych?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na rozwój naszego sklepu internetowego oraz poprawę obsługi klienta, koniecznie musimy zdecydować się, jak ma wyglądać magazynowanie towarów przeznaczonych na wysyłkę do klientów. Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na usługi firmy, która zajmuje się składowaniem towaru oraz dystrybucją przesyłek. Równie ważna jest pełna obsługa zwrotów i reklamacji wobec sprzedanych produktów.

Rozwój za sprawą usługi e-commerce

Dobrze przygotowany magazyn sklepu internetowego jest kluczem do tego, aby rozwijać swój biznes e-commerce. Dlaczego warto zlecić pakowanie oraz inne usługi firmie zewnętrznej? Dzięki temu można skupić się na innych aspektach, które musimy rozwijać, jeśli chodzi o nasz sklep internetowy. Profesjonaliści zapewnią nam również zadowolonych klientów.

Skupienie się na rozwoju działalności

Korzystając z usług firm zewnętrznych, będziemy mieć pewność, że realizacją zamówień zajmują się osoby kompetentne. W efekcie jesteśmy odciążeni od problemów, jakim jest m.in. wysyłka przesyłek. Zamiast zajmować się wszystkimi aspektami prowadzenia biznesu, z powodzeniem możemy skupić się na reszcie usług naszej firmy.

Dlaczego warto sięgnąć po obsługę logistyczną Twojego sklepu?

Profesjonalna obsługa sklepów internetowych oraz wysyłki towarów jest istotna, ponieważ zdecydowana większość Polaków korzysta z Internetu. Oznacza to, że wśród nich znajdzie się wielu potencjalnych klientów, a nie musimy się obawiać, że do jakiegokolwiek modelu logistycznego są prawa zastrzeżone.

Kto samodzielnie realizuje zadania logistyczne?

Niewielki odsetek sklepów internetowych (i to dość małych) zajmuje się samodzielnym dostarczaniem towaru do klienta. Większość usług e-commerce decyduje się na usługi profesjonalistów.

Fulfillment w e-commerce

Zewnętrzne firmy zajmują się dostarczaniem produktów w postaci różnych modeli współpracy. Niezwykle popularny jest fulfillment. To właśnie w nim możliwe jest pełne oddelegowanie działań logistycznych sklepu na firmę, która ma własny magazyn. W modelu tym zwykle funkcjonuje również obsługa zwrotów.

Sieć sprzedaży i obsługa sklepów internetowych

Z profesjonalnej obsługi sprzedaży korzystają przede wszystkim duże sieci sprzedaży internetowej, ale i mniejsze sklepy. Dzięki takiej decyzji mogą oni powierzyć towar w ręce profesjonalistów, a tym samym mają większa pewność, że klienci będą w pełni zadowoleni.

Oszczędzanie w logistyce sklepu internetowego

Duże obroty towarem oznaczają, że przy korzystaniu z fulfillmentu nie musimy martwić się o powierzchnię magazynową. Zazwyczaj płatność dotyczy opłat za miejsce wykorzystane, a dystrybucja stwarza dodatkową okazję do oszczędności.

Rozwiązania firm logistycznych

Decydując się na obsługę magazynu przez firmy zewnętrzne, wybierasz najlepsze rozwiązanie. Pakowanie i wysyłanie towarów jest wtedy niemal całkowicie pozbawione błędu.

Koszt magazynowania produktów w logistyce

W obsłudze magazynowej sklepów internetowych ważne jest odpowiednie dopasowanie logistyki do branży i typu sprzedawanego towaru. Dynamiczne rozwijanie się wielu gałęzi gospodarki pomaga również wzmocnić dystrybucję przygotowanych produktów.

Koszt utrzymywania zapasów jako problem logistyki

W branży logistycznej podstawowym problemem jest trudność w utrzymaniu zapasów w magazynie. Zazwyczaj sklep internetowy musi utrzymać co najmniej średni poziom zapasów, co wiąże się z koniecznością przeznaczenia na to konkretnych funduszy.

Koszty magazynowania

Magazynowanie towarów jest konieczne dla utrzymania pełnej płynności łańcucha dostaw. Jeśli tych towarów nie będziemy posiadać na stanie, klient poszuka innego sklepu. Dlatego też zazwyczaj za 30-40% ogółu wydatków odpowiadają koszty magazynowania w logistyce.

Co składa się na łączną kwotę magazynowania?

Na łącną kwotę magazynowania składają się różnorodne typy opłat:

  • wynagrodzenia pracownicze,
  • koszty zużycia środków trwałych (budynków i wyposażenia) oraz środków nietrwałych,
  • zużycie paliw i energii,
  • ubezpieczenia, straty,
  • remonty i wiele innych podobnych kosztów.

Koszty starzenia się zapasów

Starzenie się zasobów nie jest nowym problemem branży logistycznej. Nie jest to nic dziwnego. Wszakże, im dłuższy okres magazynowania produktu, tym większe ryzyko, że nie znajdzie się nabywca, a sam asortyment utraci swoje właściwości.

Optymalizacja kosztów magazynowania i logistyki

Wśród rozwiązać optymalizujących koszty obsługi magazynowej sklepów internetowych można znaleźć zdecydowanie się na oszczędzanie energii oraz światła, a także na wynajem magazynów. Również popularne jest wdrażanie automatyzacji w przestrzeni magazynowej, co pozwala na redukcję liczby pracowników.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Inne Posty

Wykonywanie zdjęć produktowych

Ecommerce to niewątpliwie wygodny i coraz częściej wybierany sposób zakupów. Minusem tej formy jest natomiast brak możliwości zobaczenia produktu na żywo. To właśnie główne powody,

Sklepy internetowe obsługa

Skutecznym sposobem na osiągnięcie sukcesu przy sprzedaży produktów online jest zadbanie o to, aby obsługa sklepów internetowych spoczywała w rękach profesjonalistów. Dzięki temu będziemy mieli

Konfekcjonowanie kosmetyków

Konfekcjonowanie kosmetyków to działanie specyficzna forma usługi, która związana jest z pakowaniem i przygotowywaniem towarów, a dokładniej kosmetyków. Kto zajmuje się konfekcjonowaniem kosmetyków? Procesem dostosowania

Magazynowanie Warszawa

Często zdarza się, że w naszym domu bądź biurze zaczyna brakować przestrzeni na składowanie rzeczy, których nie używamy. Problem ten pojawia się również w trakcie