Fulfilment

Fulfilment – Co to jest Fulfilment? to coraz częściej spotykane pytanie w XXI wieku. Skutkuje to corocznymi wzrostami liczby wymogów dla obsługi dostaw towaru do Klientów. Bez wszelkiej wątpliwości, żaden sprzedawca nie może sobie pozwolić na to, aby logistyczne rozwiązania jego sklepu zostały zaniedbane. Jeśli więc chcesz zadbać o profesjonalną obsługę Twojego sklepu, koniecznie należy zadbać o fulfilment, zwłaszcza z FLEX LS.

Od czego należy zacząć tworzenie sklepu internetowego?

Stworzenie biznesu opiera się w pierwszej kolejności o pomysł. Jeśli masz Możliwość prowadzenia sklepu internetowego, koniecznie musisz znaleźć rozwiązanie, które umożliwi lepsze docieranie do klientów zamawianych towarów. Za pomocą samego stworzenia witryny internetowej nie można jeszcze w pełni prowadzić swój biznes.  Podstawą dotarcia do klientów jest zorganizowanie logistycznej drogi dotarcia do osób zamawiających nasze towary. Niezależnie od skali prowadzenia firmy, uwzględnić trzeba to, że jakoś te produkty muszą być dostarczane. Jak przydaje się do tego fulfilment?

Fulfillment i e-commerce

Bez wszelkiej wątpliwości większość właścicielki sklepów internetowych nie może sobie pozwolić na posiadanie własnego magazynu, w którym składowany byłby towar. Koszty utrzymania takiego obiektu, zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteśmy zapełnić każdego metra kwadratowego, są niezwykle duże. Co więcej, własny magazyn musi być obsadzony na pełny etat, co oznacza, że sklep internetowy musiałby w takiej sytuacji uwzględniać zatrudnianie osób fizycznych w takich właśnie obiektach. Właśnie z myślą o takich sklepach, które nie są zbyt duże i nie opłaca się im wynajmować przestrzeni magazynowej, powstały firmy świadczące usługi fulfilment. Posiadając sklep internetowy i skupiając się na działaniach e-commerce, możemy zadbać o to, aby dostawy zamówień z naszej witryny były organizowane przez firmę zewnętrzną.

Co jest celem logistyki sklepów internetowych?

Właściwa logistyka sklepów internetowych opiera się w dużej mierze na tym, aby w jak najlepszym zakresie umożliwić przepływ zamawianych towarów, co jednocześnie nie będzie wiązało się ze zbyt wielkimi kosztami wynikającymi z tej właśnie wysyłki. Jeśli skala działania sklepu online jest odpowiednio duża, może on sobie pozwolić na własny magazyn, ale w małym i średnim sklepie lepszym rozwiązaniem problemu logistycznego jest wybranie firmy oferującej fulfilment. Wynika to nie nie tylko z tego, że jest to działanie tańsze, ale skorzystanie z usług operatora magazynu stanowić będzie pewnik, że towary mają najlepsze warunki składowania. Rozwiązanie to przydatne jest niezależnie od działalności, która się zajmujemy. Obecnie coraz częściej właściciele sklepów internetowych decydują się na obsługę fulfillment.

Logistyczny cykl dostaw – system w ramach fulfilment

Wbrew pozorom stworzenie Twojego własnego systemu dostaw nie jest tak proste, jak to wygląda. Jeśli chcesz, aby klienci byli zadowoleni z tego, że zamawiane artykuły docierają często w niezwykle krótkim czasie, koniecznie sięgnij po usługi firmy, która zajmuje się logistyką przepływu produktów. Podstawowym problemem, na jaki natrafisz, kiedy prowadzisz biznes, jest wybranie odpowiedniego operatora, który zajmie się obsługą nie tylko magazynowania, ale i wysyłki. Najlepsza będzie firma, która oferuje stosunkowo niskie ceny na rynku, a jednocześnie posiadać będzie dostęp do towaru wysokiej jakości. Jeśli nie będziesz miał dostępu do odpowiednich artykułów, możesz być pewien, że cały biznes e-commerce spali na panewce. Podstawą sprzedaży jest wszakże to, że zanim przyjmiesz zamówienia, musisz mieć czym handlować. Warto też pamiętać o tym, jaki czas przewidujemy na dotarcie zamówienia z magazynu do rąk klienta. Czasem warto też sprawdzić, czy firma, z której usług skorzystamy, specjalizuje się w naszej branży. Jeśli tak, obsługa zamówień i czas oraz jakość dotarcia może znacząco wzrosnąć.

Jakie znaczenie ma dobrze przemyślana logistyka sklepu internetowego?

W branży e-commerce dobrze przemyślana logistyka sklepu internetowego znacząco przyczynia się do faktycznej dochodowości biznesu. Dzięki temu, że wysyłane artykuły docierają szybko i w stosunkowo niskiej cenie np. za przesyłkę, może pojawić się więcej zamówień. W efekcie spadać będą koszty prowadzenia takiej logistyki, a napływ konsumentów może wiązać się również z pojawieniem się wiernego klienta. W efekcie fulfillment znacząco może skrócić czas, jaki potrzebować będziemy na dostarczanie towaru. Pamiętać należy o tym, że klienci chętniej korzystają z usług firm, które szybko dostarczają towar – to z myślą o tym, że nikt w dzisiejszych czasach nie lubi czekać.

Powiększanie i zmniejszanie przestrzeni magazynu

Fulfilment ma niezwykle cenną cechę. Pozwala na wykorzystanie takiej przestrzeni, jakiej faktycznie potrzebujemy. Skończył się sezon na określone towary i widzimy, że zamówienia nie są już tak licznie składane? Bezproblemowo można zmniejszyć wynajmowaną przestrzeń magazynową. A może potrzebujesz zwiększenia możliwości magazynowych? Możesz to zrobić w celu lepszego sprostania wymogą rynku. Firmy oferujące fulfilment dostosowują swoje logistyczne działania do potrzeb swoich partnerów i dzięki temu cały biznes zdaje się przypominać dobrze działającą, naoliwioną machinę.

Zarządzanie procesami logistycznymi

Obecnie skuteczne zarządzanie procesami logistycznymi jest w znacznej mierze możliwe do zmierzenia za pomocą urządzeń elektronicznych. W ramach wielu zdigitalizowanych procesów uruchomiona została obsługa zajmująca się zarządzaniem ilości produktu na stanie magazynowym. Ten przydatny mechanizm sprawia, że właściciel sklepu e-commerce dokładnie wie, jakie produkty i w jakiej ilości ma w sprzedaży. Umożliwia to również przewidywanie przyszłych potrzeb logistycznych.

Wady działalności w trybie fulfilment

Wadą działania firmy w trybie fulfilment jest to, że biznesy zajmujące się realizacją naszych zamówień mogą się spersonalizować do naszego sklepu tylko do pewnego stopnia. Jest to naturalne, gdyż żaden partner nie będzie w stanie zaoferować wszystkiego, co chcemy sprzedawać. W takim przypadku koniecznym może okazać się odpowiedni krok logistyczny, w którym sami będziemy musieli też coś w to zainwestować. Wiele oczywiście zależy od specyfiki naszej branży i tego, czy będzie to dla nas faktycznie opłacalne.

E-commerce and Poland

Na rynku lokalnym znajduje się dużo firm oferujących obsługę logistycznego realizowania zamówień właśnie w formie fulfilment. Również zestaw oferowanych usług jest znacząco rozwinięty, co oznacza, że istnieje lepsza możliwość doręczenia przesyłki nawet w ustalonych godzinach.

Monitorowanie zamówień ze sklepu

Obsługa zamówień w ramach fulfilment oznacza również okazję do stałego kontrolowania stanu przesyłki. Dzięki temu możliwe jest szybsze zapobieżenie potencjalnym problemom, a także pomaga to w lepszym zaplanowaniu tego, ile towarów należy przygotować do dalszej sprzedaży.

Rozwijanie firm logistycznych pod kątem obsługi klienta e-commerce

Rozwijanie firmy w zakresie rozwiązań logistycznych e-commerce pozwala na znalezienie nowych, lepszych rozwiązań w dotarciu do klienta. Dobrze wybrane modele zarządzania towarami w magazynie sprawiają, że zmniejszają się również koszty  takiego przedsięwzięcia. Przewiduje się, że jeszcze bardziej zwiększy się poziom automatyzacji tych usług, więc nie powinniśmy obawiać się korzystania z usług profesjonalnych usługodawców.

Send and delivery

Decydując się na skorzystanie z usługi fulfilment powinieneś pamiętać o tym, że to właśnie dla średnich i małych przedsiębiorstw branży e-commerce jest to rozwiązanie wręcz idealne. Tym bardziej że wyraźnie rozwinięty przemysł dostawczy gwarantuje wysoką konkurencyjność cen firm oferujących usługi w ramach fulfilment. Oznacza to również dbanie o jak najwyższą jakość świadczonych usług, co dla nas, potencjalnych klientów, jest szczególnie istotne. Jeśli więc znajdziemy odpowiednią firmę, współpraca może rozwijać się nawet przez długie lata.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Inne Posty

Wykonywanie zdjęć produktowych

Ecommerce to niewątpliwie wygodny i coraz częściej wybierany sposób zakupów. Minusem tej formy jest natomiast brak możliwości zobaczenia produktu na żywo. To właśnie główne powody,

Sklepy internetowe obsługa

Skutecznym sposobem na osiągnięcie sukcesu przy sprzedaży produktów online jest zadbanie o to, aby obsługa sklepów internetowych spoczywała w rękach profesjonalistów. Dzięki temu będziemy mieli

Konfekcjonowanie kosmetyków

Konfekcjonowanie kosmetyków to działanie specyficzna forma usługi, która związana jest z pakowaniem i przygotowywaniem towarów, a dokładniej kosmetyków. Kto zajmuje się konfekcjonowaniem kosmetyków? Procesem dostosowania

Magazynowanie Warszawa

Często zdarza się, że w naszym domu bądź biurze zaczyna brakować przestrzeni na składowanie rzeczy, których nie używamy. Problem ten pojawia się również w trakcie